Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kedves Akvaristák! Akváriumi...

Kedves Akvaristák! Akváriumi világítást keresek 5000FT ig. Lehetséges? A többi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék az 31cmx28cmx24cm es akváriumom felé valami értelmesebb világítást készíteni,venni stb...

kb 5000 Ft-t áldoznék rá. Most LED szalag van a felé épített fa kereten de sajnos a fényereje a negyedére csökkent



2015. jan. 25. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sima energiatakarékos izzót használok. Nem ajánlom növényes akvárium fölé, de kevés kisebb fényigényű növénynek elég. Ez a legolcsóbb és legegyszerűbb. Vagy lehet venni konyhai világítótestet kompletten, ezek is beleférnek a keretbe és a tetődbe is : [link]

Nem növényes akváriumhoz ajánlom egyiket sem, de 5ezer forintos világítással nem is gondolkodnék komoly növényes akváriumban.

2015. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi nem növényes az akváriumom kb 5 kicsi fényigényű növényem van
2015. jan. 25. 12:42
 3/10 Pendulum92 ***** válasza:

Lefelé mutató, asztali búrás olvasólámpa kompakt 6500K-es izzóval.


20 literhez elég 9-12 wattos.


[link]


[link]



Ha nincs asztali lámpád, az obiba, meg ilyen helyeken 2-3 ezer forintért kapsz, bele az izzó 1-2 ezer forint.


De csinálhatsz virágládából is, veszel gazdaboltba 40centis virágládát(ez a legkisebb tudtommal), vagy nagyobb műanyag virág"cserepet", dugvillát, 2 m hálózati vezetéket, e27-es foglalatot, és egy L könyök vasat, vagy bármit, amivel rögzíteni tudod a foglalatot a ládába. Meg nem árt a belsejét beragasztani fényvisszaverő réteggel, van egy ilyen gurigás ragasztószalag, aminek az egyik fele ragasztós, a másik fényvisszaverős.


Ezek a legegyszerűbbek.

2015. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a viráglás dolgot megpróbálom mert az olvasó lámpás ötletet az aksi köré épített fa "keret" nem engedi.A foglalatot meg rárakják a villanyászati boltban
2015. jan. 25. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Több ilyet is lehet a tetőbe tenni.

[link]

Egy 12 Voltos adapter kell csak hozzá.

2015. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs a felső linken kék led van, itt egy fehér:

[link]

2015. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi de szerintem de ezt a virágládás tervet fejlesztettem tovább neonos verzióba mert nekem a LED nem vált be pedi kb 10-15000Ft öltem különböző LED fényforrásokba és sajna eggyik se bírta tovább 2-3 hónapnál nekem pedig időálló illetve olyan fényforrás kellene ami naponta akár 10 órát is világít.
2015. jan. 25. 19:23
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:

A LED gyengepontja a hő.


Hűteni kell mindenképp, egyébként gyorsan elveszíti a fényerejét.


Ellenben a fénycsöveket úgy rakod ahogy akarod, nem kényesek, időtállóak.


Én még jóideig nem váltok át LED-re.

2015. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 freborr válasza:
helo én smd5050 -es ip44-es ledszalagot használok már több mint egy éve és tökéletes
2015. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm már megoldotta :)
2015. jan. 31. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!