Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy Eheim akvárium szettem...

Van egy Eheim akvárium szettem.54 literes. Hogyan lehet erősebb világítást csinálni?

Figyelt kérdés
Szóval kicsit részletesebben. Anno szettben vásároltam meg az egészet, és nem is csalódtam benne, minden tartós, évek óta, és kiváló minőség. Most lesz majd egy nagyobb akváriumom is, de ezt is meg kívánom tartani. A szettben be volt építve a cső, amelyet cseréltem is, mert elöregszik, illetve a növényeknek megfelelőbbre. Viszont nagyobb teljesítményű fénycsövet nem árulnak ilyen méretben, így nem tudom, hogy van-e valamilyen lehetőség (olcsón főleg), amellyel növelhetném a fény erősségét, mert szeretnék több növényt, kicsit dzsungelesíteni. Most anubiasom van, annak megfelelő, bár a levele felül fekete, az a fény közelségétől lehet? Előre is köszönöm a segítséget.

2015. jan. 27. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Ha ragaszkodsz a gyári műanyag tetőhöz, akkor lehet bele plusz csövet szerelni. 3-4000 HUF-ból kijön, ha te vagy haver csinálja.


Amit venned kell: 1 fénycső, a wattnak megfelelő elektronikus előtét, két db páramentes foglalat, két féle vezeték, egy éjjelilámpa-kapcsoló, egy dugalj.


Ezek egyenként max párszáz forintos tételek, kivéve az előtétet, ami mondjuk 2-3000. A pontos típusokat, fajtákat a szerelő meg tudja mondani. Én nem írok pontosabbat, mert nem értek hozzá, azt vettem meg, amit a cimborám leírt egy papírra.

Megvettem, ő átjött és 1 óra alatt összerakta az egészet, tökéletesen működik és egészen esztétikus lett (arra számíts, hogy a tetőt egy kicsit meg kell fúrni)


2. Ha nem kell a műanyag tető, akkor tudsz akasztós armatúrát venni, soknak állítható a hosszúsága is az akvárium hosszának megfelelően.

2015. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van a fényterelőzés: [link]

[link]

[link]


Van a plusz fénycső: [link]


Plusz fénycsőnél fejleszteni kell a szűrést is, erősen ajánlott duplázni a szűrőfelületet különben elönt az alga, változtatni kell a növénytápozást is, mivel intenzívebben nőnek a növények így több táp kellhet.


Az anubias lassú fejlődésű növény, így könnyen megtelepszik rajta az alga.

2015. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs első, kifagyott a netem, miután elküldte a választ akkor láttam, hogy már leírtad.
2015. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! ;) Még egy olyan kéréds kedves utolsó, hogy ez fényterelőzés úgy megy, h bemegyek a tescoba veszek ilyet és ez öntapadós lesz? felragasztom és kész, mert gyárilag van egy kevés ilyen a fénycső fölött, d eaz áltaald mutatott képen mindenhol van a tetőn. :) Ma láttam egy ledes megoldást is ahhoz mit szóltok, hogy ledeket vezetünk be a víz fölé, és rendben szigetelve lesznek, tartósak, ugyanakkor az megfelelő fényt bztosít?
2015. jan. 28. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen ez öntapadós, nem kell ragasztó, a kép szerintem magáért beszél: [link]

világit a fólia mindenhol, talán a fénycsövek végén nem.

A ledet passzolom, nem használom, powerledem van pár, az tudom, hogy jó, árban viszont a sima fénycső duplája, triplája.

A mezei olcsó ledszallagokkal sokan befürödtek, hideg fehér, 6000-6500 kelvines fény, jó akváriumhoz, olyan ledet keress.

2015. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. jan. 29. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!