Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vasfának van "szavatossági...

A vasfának van "szavatossági ideje"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amíg benne van az akváriumban, addig biztosítja pl az ancistrusnak a szükséges anyagokat? Vagy esetleg egy idő után elveszíti ezt a tulajdonságát és cserére szorul.

Azért kérdezem, mert ma letakarítottam a vasfám és gyökérkefével nagyon erősen megdörzsöltem, erősen vöröses-barnás kosz jött le róla. Ezzel rövidítettem az élettartamát esetleg?


2015. jan. 28. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Fogpiszkálót, gyufaszálat, rágtál már?

Vagy gyerekeknél van, hogy szinte megeszik a ceruza végét, van egy jellegzetes savas íz, ez a csersav.

Amíg a fa egybe van addig nyújtja az ancinak a csersavat, vasfánál 3-5 év mire pici darabok hullanak le belőle, azok képlékenyek lesznek, bele keverednek az aljzatba, lebomlanak.

Sok év mire elfog, elkorhad a fa, ha van algaevő akkor ezt gyorsítja, de így is hosszú évek.

2015. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!