Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi számit szavatossági hibának...

Mi számit szavatossági hibának a lónál?

Figyelt kérdés
10 napja vásároltam egy lovat, előtte 2 hétig probálgattam, nagyon szelid, szófogadó ló volt, egyáltalán nem sántitott.. Adásvételnél a tulajdonos kijelentette semmilyen hibája nincs. Kifizettem az árát és másnap elkezdett sántikálni, ekkor a volt tulaj azt ajánlotta, hogy probálgassam, mert nála is csinált ilyet, de csak azért mert nem akar dolgozni.Azóta probálgattam és rájöttem terhelésre hol egyik, hol másik lába sántit, ez szavatossági hibának számit-e és simán visszatudom-e kérni az árát.. Előre is köszönöm a véleményeket. Idáig az ő állatorvosára vártam, de mostmár holnapra hivatok ki egy másik állatorvost, mert ugy tünik időhuzás miatt csak igérgeti, hogy ő kihivja a ló állatorvosát.Ideges vagyok, mert ha nem lenne ez a hibája a lónak nagyon örülnék neki.. igy meg csak az ideget nyelem..
2013. júl. 28. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem ugyanarra a lábára sántít, akkor csak hiszti.
2013. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sántaság csak akkor számít, ha tudod igazolni, hogy már nála is az volt, tehát nem nálad alakult ki... 10 nap távlatából ez már nem lesz egyszerű, de attól függ, mi pontosan a "hiba", tényleg csak hiszti, vagy valami komoly baj van egyből több lábával is? Ezt majd orvos tudja megmondani.
2013. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:
Az eltitkolt sántaság szavatossági hibának számít, de csak akkor, ha az adásvételi szerződben az eladó kijelenti, hogy a ló hibájáról nem tud, illetve ha az bizonyíthatóan az adásvétel előtt is fennállt, tehát jó, hogy nem az ő orvosa nézi meg a lovat, hanem a tiéd, de még így sem biztos, hogy egyszerű lesz bizonyítani. Arra vonatkozóan, hogy az eladó utólag elismerte, hogy sántított a ló, nem tudom, hogy mi a tényállás.
2013. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
amikor kiderült hogy sántit a lo, e-mailben kérdeztem rá, és ő azt válaszolta hogy nála is csinálta időnként, ugy csinált mintha fájna a lába.. de ezt az adásvétel után mondta csak, adásvételnél nyilatkozott semmi baja a lónak.
2013. júl. 28. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!