Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szavatossági időn belül...

Szavatossági időn belül visszakaphatom-e a ló árát?

Figyelt kérdés
A ló megvétele után derült ki hogy sántit a ló, ezt már másnap jeleztem szóban a volt tulajnak, utána 6 napra rá irásban,a ló volt gazdája nem volt együttmüködő, ezért megröntgeneztettem a ló lábát, sajnos kiderült hogy vásárlás előtt kialakult már nála rendellenesség ezért sántikál, ebben az esetben visszakövetelhető-e a ló vételára. Konkrétan a ló árát a megvétel után 15 nappal kértem, mivel előtte is többször jeleztem a problémát de meg kellett várnom a vizsgálatokat.. Mennyi ilyen esetben a szavatossági idő..
2013. aug. 3. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Hányszor akarod még kiírni ezt a kérdést?

Az idő telik, nem itt fogsz választ kapni. Menj el egy ügyvédhez, és konzultálj vele. Mit gondolsz, majd interneten vadidegenek fognak szakmai tanácsot adni? Pffff... Naiv kislány/kisfiú...

2013. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt írtad korábban, hogy a vásárlás előtt 2 hétig lovagoltad. Mi van, ha miattad sántít a ló?
2013. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van röntgenfelvétel, amin látszik, hogy régebbi sérülés miatt..

Első válaszolónak, kiváncsi vagyok mások véleményére, mi ebben a gond..

2013. aug. 3. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
A szavatossági idő még mindig 60 nap, ha _bizonyíthatóan_ nála alakult ki a kérdéses probléma, és kijelentette a szerződésben, hogy a ló hibájáról nem tud, köteles visszavenni. Amennyiben erre nem hajlandó, bíróság kötelezheti rá, de csak abban az esetben, amennyiben a ló rendelkezik chippel vagy sütéssel, máskülönben nincs a lovon olyan egyedi azonosító, amely igazolhatná, hogy te márpedig azt a kérdéses lovat vetted meg, amelyik ott sántikál a hátsókertben (tehát az "eladó elad egy lábon jegytelen, fejen kis csillag jegyű, bottal 167 centis, foga alapján 10 év körüli pej kancát a vevőnek" és társai egyből kuka, ilyen lovat megyén belül is találsz még hatot, na, igazából melyiket is vetted meg? Mert ott az a másik nem is sántít, ő azt adta el neked, stb-stb).
2013. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem adnám neked vissza a pénzt... Megnézhetted, kipróbálhattad, láttad. Imádom az ilyen okoskákat, akik nem szakemberrel mennek el lovat nézni. A szakember kifejezés alatt azt értem, hogy olyan ember, aki felismeri, ha be van nyugtatózva, ha sántít, ha tüdős és még sorolhatnám. Gondolom Te is olyan vagy, aki azért megy el egy lovat megnézni, hogy felülhessen rá és azt nézze meg, hogy mennyire szép és aranyos, nem az egészségi állapota és a lábai miatt. Hogy nem lehet egy sántaságot észrevenni?
2013. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hála égnek van a lovon azonosító..Köszönöm a válaszokat, esetleg valaki aki hasonlóan járt, épp nem eladó volt, hanem vevő egy ilyesmi lóügyletben...annak is várom a beszámolóját. Életemben most vettem először lovat, elhittem a volt tulajnak hogy egészséges, próbakor sosem sántított..Jó most már értem, hogy sokan az ilyen emberekből hasznot húznak, de azért mégse legyek már én a hibás mert jóhiszemű voltam, aki meg becsapott az meg az okos..Aki annyira elítél az azért gondolja már végig, ha ő nem vette volna észre a hibát, (akár az élet más területén is egy kocsivásárlásnál, házvásárlásnál stb.) akkor maga felé egész másképp minősítené az esetet..
2013. aug. 3. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem elpofáztuk a multkor, hogy a csüdpók nem szavatossági hiba? Továbbra sem az, állatorvos meg tudja vizsgálni, könnyen észrevehető, ha te nem vizsgáltattad az a te felelősséged. Amúgy sem csak azt kell bizonyítani, hogy az előző tulajnál kialakult hiba, hanem azt is, hogy tudott róla, az két külön történet.
2013. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Légyszives ha már hozzászólt olvasd már el amit írtam, azóta már volt egy röntgen és az olyan eltéréseket mutatott ami nem nálam hanem a volt tulajdonosnál alakult ki..
2013. aug. 3. 19:00
 9/9 Valletta ***** válasza:

Ő nem csűdpókos kérdező, az egy másik. Az nem sántít, csak nem tetszik a vevőnek, az övé meg sántít.

Ha megvan a papír, lehet menni az eladóhoz az adásvételt követő 60 napon belül, vagy lehet perelni.

2013. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!