Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3d hátteret fel lehet tenni...

3d hátteret fel lehet tenni utólag? úgy hogy mondjuk vízcserekor?

Figyelt kérdés
az aksi már össze van rakva. valamint mivel kell felrakni ragasztóval? és ha én cserélni akarom vagy posztere váltok akkor nem marad ott a ragasztó nyomai ? köszi a segítséget!
2015. jan. 30. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A 3d hátteret száraz üres akváriumba szokták beragasztani FBS szilikonnal. Körbenyomják úgy, hogy a háttér mögé ne tudjon befolyni a víz. Ezután várnak 2 napot és amikor a ragasztó megszáradt, már fel lehet tölteni vízzel az akváriumot.

Kiszedéskor a ragasztó nyomai ottmaradnak és hiába vakarod pengével az üveget, akkor is látszani fognak rajta a foltok.


Egyszer csináltam olyat, hogy itt a 13.ker Visegrádi utca 14-ben [link] vettem egy vékony műanyag 3D hátteret, de jól nézett ki és olcsó volt, talán 2ezer Ft, vagy 3. Nem tudom már, viszont az a háttér annyira hajlott össze-vissza, hogy beragasztani nem lehetett volna, ezért kívülre betoltam az akvárium és a fal közé. Jól nézett ki ott is. Nem is látszott hogy kívül van. És azt elég könnyű volt eltávolítani.


Vannak olyan hátterek, amik kb 1 centi vastag szivacsos anyagból vannak, ha egy olyat beteszel az akváriumba, a víz felnyomja és ki akar repülni az akváriumból. Erőlködve lehet csak lenyomva tartani a víz alatt.

Ezeket szokták beragasztani, de ha nem akarod odaragasztani, akkor azt is csinálhatod, hogy fogsz egy vonalzót, amit ráragasztasz celluxxal az akvárum hátsó peremére. Kétoldalt is jól, több réteg celluxxal. Úgy hogy merőleges legyen a vonalzó a peremre. Amikor a vonalzó már stabilan oda van ragasztva, a hátteret benyomod alá. Úgy lent marad végülis. Csak az a baj, hogy a háttér mögé be tud folyni a víz. Lehet hogy a halak be tudnak menni mögé, de talán azok nem. A víz azonban megromolhat mögötte és megmérgezheti az akváriumot. Ezt elkerülendő havonta egyszer ki kell szedni és a háttér hátulját letörölni csap alatt egy szivaccsal.

2015. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!