Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Véleményetek szerint milyen...

Sznorbi2 kérdése:

Véleményetek szerint milyen megoldás, vagy külső szűrő lenne a megfelelőbb?

Figyelt kérdés

Adott egy 72 literes akvi elég sok növénnyel és sok elevenszülővel.

Most egy JBL CP EX-701 végzi a feladatot, de az a bajom vele, hogy max. 1 hetet bír ki normális vízforgatással. Utána olyan kicsi lesz a flow-ja, hogy alig van forgatása.

A vízértékek rendben vannak, vízcsere is heti kb. 20-30 liter, de a szűrőt nem akarom minden héten egy kis tisztogatás alá venni. Egyébként hibátlanul működik a szűrő.

A másik akvimba ami azért nagyobb méretű is, ott egy Tetra EX-1200 megy és tavaly májusban volt szétszedve utoljára, mert azóta is remekül működik. A 72 lityisbe elég sok lenne az 1200 L/H-s szűrő!

Ha van valamilyen megoldás, akkor szívesen fogadom, azon kívül, hogy csökkentsem le a halállományt, mert még nem nagyon van rá módom csökkenteni, főleg úgy, hogy 1,5 hete született kb. 100-110 platti.

Esetleg kb. 25.000-30.000 Ft közti jó kapacitású és minőségű szűrőt is be tudok vállalni.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2015. jan. 31. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy JBL e 700, jelenleg 115 literes magas egyedi méretű akváriumot szűr egymagába, 1 db esőztető csővel hossz irányba, több: anci, gurámi, növendék ormányos márna van az akváriumban dús növényzettel.

Takarítva, egy felvétel dátumából pontosan tudom, november 27.-én volt, nem gyengült a flow márciusig szerintem nem kell hozzányúlnom.


Van egy fekete hátteres akváriumom, oda kellettek a fekete adapterek, így tetra csövezés van rajta, ezt szűri: [link]


Tetra csövek vannak rajta: https://www.youtube.com/watch?v=9ptEsfHCeXI


4 éves a szűrő, előtte tetra ex 600 szűrt, az jó lett volna, de nem tudott tőle aludni a gyerek.

------------------------------------


Nekem a JBL töltet:

Alul siporax, rajta szivacs,

Középső tálca siporax rajta 1 réteg jbl symec perlon vatta

Fölső tálca a két gyári szivacs, a sűrűbb fölsőt azt durván csap alatt ki szoktam veretni, meg is nyújtogatom közbe. Csak a fölső sűrű szivacsot veretem ki csap alatt, addig mosom amíg nem tűnik újnak, nagyon sűrű.

Előszűrő szivacsot nem használok, az egy széria hiba.

----------------------------------


Nálad lehetséges hibák:


Az évi 4000ft villanyszámlával beérő szűrőkre kicsit jobban oda kell figyelni (10 wattosak)


1. előszűrő szivacsot bennhagytad, az növényes, halak nélküli, vagy apró halas akváriumba jó.

2. rotorház, egy fültisztító pálcikával ki kell takarítani, ha marad egy alap szennyeződés akkor arra gyorsan rakodik rá ami vissza fogja a rotort így a flow is gyengül.

3. bio töltet, a golyó forma anyagok növényes akváriumba jók, ha micromec a bio akkor nem árt lazítani, vagy a bio elé akár az alsó tálca tetejére tegyél perlont, a symec olcsó (800ft/100gramm/kb 2,5 méter) szedj vissza kerámiát ha nem fér rá.

4. takarítási mókuskerék, hetente takarítod a szűrőt, így sérted a szűrőben levő baktériumokat, azoknak így előnyösebb a csövek belseje hamar a csövek falára költöznek.

5. flow vissza esés, szinte mindig a csövek koszolódnak el nem a szűrő, csak a csöveket kell takarítani külön.

6. teleszkópos szívószár, mivel nem látod mi van benne mert fekete műanyag, nem átlátszó, így alaposan ki kell mosni, veretni, nem árt ecettel feltölteni, majd elöblíteni.


Fentiből nézd át mi lehet a hiba, alapból a 10 wattos szűrők nettó hozamra kb 30%-al térnek el a nagyobb 20 watt fölötti szűrőktől, de a kisebb erő gyorsabb eltömődéssel jár, így jobban oda kell figyelni a záró szűrőanyagokra, csövek tisztítására.


Az ex 1200 biztos, hogy kajak, főleg ha még nem a plusz széria, viszont az évi 10.000ft áramot kér, ha plusz akkor 8000ft-ot


Én 4 éve használom a JBL szűrőt, nem adnám oda semmiért, persze vannak apró hibák, példa a kombi tálca tömítését pillanat ragasztóval rögtön leragasztottam, az előszűrő meg egy átok, de másik márkáknál sem ajánlott használni halas akvában.


A tömlőket én külön így szoktam: https://www.youtube.com/watch?v=GayzhL8i6Fg

A szűrőt nem takarítom tömlővel együtt.

JBL tömlőről nem csináltam videót, tetráról van, a tisztítás ugyanaz.


A heti, kétheti, karbantartás átlag annyi nálam, hogy fogpiszkálókkal kipucolom a lukakat.


Nemrég volt itt az oldalon egy ex600, előtte ex700-al hasonló probléma, azoknál is hosszabban kifejtett megoldás született üzenetben, utolsó infóim szerint patent minden.

2015. febr. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"fogpiszkálókkal kipucolom"

Az esőztető lukakat pucolom ki sűrűn.


Jó sokat írtam, nem akartam ennyit:D


Röviden, a fölső sűrű szivacsot nagyon mosd ki, az élőszűröket dobd ki, a rotorházat alaposan tisztítsd ki, a tömlőket meg ecettel alaposan a tömlő adapterrel együtt.

Ha micro mec a bio ami könnyen betaknyosodik akkor symec elé, az meg ilyen: [link]

[link]


Példa tegnapi tetra gond: [link]


Szerintem nem kell másik szűrő, van 75 literes akváriumom, bőven jó lenne az e 700-am rá, még sok is.

2015. febr. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálj lazább szűrőközeget használni. A nagyja siporax legyen.


A túlszaporodásra nincs megoldás, mert természetellenes elevenszülőket nagyobb ragadozók nélkül tartani, mert nem működik a természetes kiválasztódás.

Olyan, mint ha egy férfinak egy aktus alkalmával az összes hím ivar sejtjéből gyerek születne.

Ajándékozd el ékszerteknős tartóknak.

2015. febr. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, meg fogom variálni a tölteteket. Csak ne kellene 5 naponta szétszedni a csöveket és kitakarítani. A szűrőt valójában 2-3 havonta takarítom, de nem minden töltetet.
2015. febr. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!