Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teknős vagy díszhalak? Melyike...

Teknős vagy díszhalak? Melyiket ajánlanátok, melyiket könnyebb gondozni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy melyiket könnyebb gondozni meg hogy milyen igényeik vannak, stb.

A válaszokat előre is köszi!:)



2015. febr. 1. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Ha teknős alatt vízi teknőst értesz, azon belül ékszerteknőst, annak jó nagy hely kell, mert nagyra nő.

Lehet akkora helyen akváriumot is csinálni, de egy nanohalas akváriumot 40 literből is össze lehet dobni.


Teknősből esetleg pézsmateknős jöhet szóba 60 literben.


Ha igényes, és felelősségteljes vagy, mindkettő tartását profi szintre lehet emelni, ami pénzbe, és energiába kerül.


Ami jelentősebb különbség, hogy a teknősnél leginkább magáról a teknősről, és annak igényeiről kell mindent megtudni, olvasgatni, és ennek megfelelően kialakítani a helyét.

A díszhalaknál nem magukat a halakat tartod szimplán, hanem egy akváriumot tartasz.

Baktériumokkal, algákkal, növényekkel, puhatestűekkel, gerinctelenekkel, a halak csak a "hab a tortán."

Az akvárium egy komplett mini élő egység, amiben minden mindennel összefügg.

Itt a tartott élőlények igényei mellett ezekkel az összefüggésekkel kell tisztában lenni.

2015. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a teknőst könnyebb és megkockáztatom hogy olcsóbb is.
2015. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szépen összefoglalta, két teljesen külön dologról van szó.

A teknősnél a teknős a fő szempont, néha le kell súrolni a páncélját, kézbe lehet venni stb


Halaknál az akváriumon van a hangsúly, maga az akvárium egy szobadísz, akár "természet egy szelete"


Valahogy így értem "szép akváriumod van" - "aranyos teknősöd van"

Nekem volt mindkettő, egy jól összerakott akváriumot könnyebb rendben tartani mint egy teknőst és az élőhelyét.

Teknőst soha többet nem tartok, akváriumot viszont szerintem mindig.


Meg lehet csinálni a teknős helyét is igényesen, példa paludárum szerűre, de az hatalmas meló, plusz több év akvarisztikai rutin.

2015. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a vàlaszokat :)
2015. febr. 3. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!