Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1-2 egyszerű és alap kérdés?

Tomaszcool kérdése:

1-2 egyszerű és alap kérdés?

Figyelt kérdés

Helló!


Új vagyok még az akvarisztika világában és nemrég kezdtem el egy ~50 literes akváriummal foglalkozni és felmerült bennem pár egyszerű kérdés, amire nemfeltétlen kaptam kielégítő válaszokat gúglizás után.


1) Van egy Aquael Fan 1 plus szűrőm és a kiömlő nyílásra rá lehet csatlakoztatni egy 'T' fejet, amivel egy gumicső segítségével levegőbuborékokat lehet jutattni a vízbe. Érdemes így használni a szűrőt, vagy nem szükséges?


2) Három nap üzemelés után vettem egy kis csomó Jávai mohát és egy tő Grisebach-kardfű-t (ha jól tudom).

A moha mintha kissé barnulna, így a vízbehelyezése után 3 nappal és a kardfű leveleinek a legvége elkezdett lassan feketedni.


3) A víz teteján van egy kis vékony fehéres színű hártya, ha hozzáérek, akkor repedezve elfolyik. Próbáltam zsebkendővel, gézzel eltávolítani, de visszatérő vendég. Ezt esetleg okozhatja a vízbe helyezett szőlőtőke? Mielőtt beletettem beáztattam pár órára és dörzskefével átmostam, majd kb 80 fokos vízzel jól átöblítettem.


4) A növények betelepítésével jött 2 darab csiga is. Utánaolvastam és elvileg jótékony hatásuk van a vízre így a korai szakaszban főleg. Tisztítják a fát, eszik az algákat róla.


Köszönöm a türelmet és a hsznos válaszokat.

A kérdések megválaszolásában ha segítenének képek, akkor fel tudok tenni párat, majd este többet is. Folyamatosan nyomonkövetem a kérdésre adott válaszokat.



2015. febr. 6. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1:

Nem szükséges elég, ha fodrozza a vízfelszínt. Ez a szűrő határeset, ha hosszú életű halakat szeretnél, akkor úgy telepíted az akváriumot, mintha 30 literes lenne.


2: A világításod gondolom 1x18W, még egy csövet nem ártana, ha valahogy beeszkábálnál.


3:Lehet a szőlőtőkétől is. A bejáratás alatt nincs nagy jelentősége, majd ha 3 hét múlva is jelen lesz , akkor elég lesz agyalni miatta.


4: A csigákkal ne foglalkozz, ha nem etetsz túl akkor nem fognak elszaporodni, ez a véleményem, ha nem így van majd megcáfolnak. Nekem maláj mindig van benne, de nem szaporodnak túl.


Halakat 3 hét bejáratás előtt semmiképp se telepíts.


Abba a kezdők pár %-ba tartozol aki nincs sikertelenségre ítélve, csak így tovább.

2015. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


A világítást elfelejtettem leírni. Sajnos csak 15W-os (T8-as) és reggel 8-tól este 10-ig világít, de gondolkozom egy fénycsövön és a mostanit eltenném tartaléknak (ha kiégne az új stb).


Mit érdemes szem előtt tartani egy új vásárlása előtt?


Én amúgy arra az összeseküvéselméletre jutottam, hogy a víz felszínén úszó fehéres, olajos cucc miatt nem tud "lélegezni" az akvárium vize és ezért dögledezik a moha elsőként (a gyenge szerkezete miatt) és kezd rosszul kinézni a kardfű. Hiába megy a szűrő, aminek a kiömlője a víz felszíne alatt van kb 1cm-re (így jól fodrozza a vizet), nem tud bevinni semmi 'levegőt' a vízbe. Persze lehet, hogy rosszul gondolom és csak be kell állnia az egésznek, ami idő.

2015. febr. 6. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezt szerintem már olvastam és az nem stimmel valami.

Az én szűrőm a kezdetektől olyan közel volt a felszínhez, hogy éppen, hogy elmerült a teteje. A vízfelszín mozgott, kis hullámokat generált. Most hogy méginkább feljebb emeltem eléggé hullámzik és ma reggelre így is hártyás lett. Ez szerintem nem az, bár remélem hogy tévedek.

2015. febr. 6. 15:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A friss szőlőtőke okozhat penészesedést, a csigák valószínű elszaporodnak, az akvárium napi szennyezése csak az öveké, plusz a barna algát és a fa penészét is megeszik, tehát hasznosak.


Az elszaporodott csigaállományt könnyű eltávolítani: [link]

2015. febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!