Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mióta neptun liqui carbot...

Mióta neptun liqui carbot használok nem algásodok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
régen 126 literes akváriumhoz csak easy life profitot használtam illetve quad 4*24w t5 6500K lápával világítottam, és algásodtam (zöld alga) mióta hozzájuk használok napi 80csepp liqui carbot a zöld alga sehol. hogy hogy? Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 8. 15:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű leírni, megpróbálkozok vele, majd reagál más is rá.


Egy kálium+micro elemekkel tápozott akváriumban(profito) a halak, gerinctelenek, biztosítják a növényeknek kellő nitrogén vegyületeket amit a növénytáp nem tartalmaz mivel csak kiegészítő táp.


Első körben ammónia keletkezik folyamatosan, percről percre, majd szintén folyamatosan nitrát, ezeket jobb esetben a növények maradéktalanul feleszik.

A keletkezett tápanyag felvételének sebességét a világítás ereje szabja meg, példa 0,3 watt/liter az lehet 30%, 0,5 watt/liter az lehet 50%növekedés, 1 watt/liter az legyen 100%növekedés.


Mondjuk keletkezik az akváriumban 10 egység nitrogén vegyület ezt egy 30%-ot diktáló világítás teljes 12 órás világítási idő alatt egyenletesen felveteti a növényekkel.

50%-ot diktáló világítás 10 óra alatt veteti fel a 10 egységet.

75%.. 8 óra

100%....6 óra


A 75% ami egy mondjuk akvárium szett esetében 30% akkor működik ha minden elem a helyén van, minden micro, macro, van elég szénforrás is.

Ha valamiből nincs elég akkor a 10 egység nitrogén vegyület felvétele nem teljesül 8 óra alatt, viszont a világítás ilyen ütemet diktálna.

A te esetedben 75% a növekedési ütem ez alól egyik akváriumban sem kivételek az algák, a növekedési ütem amit a világítás diktál rájuk is vonatkozik.


Az algásodás valószínű a szénforrás hiánya miatt volt, most, biztosítottad a carboval ez is teljesül, az erőre kapott növények meg kiszorítják az algát.

2015. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!