Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Carbo adagolás is ugyanolyan...

Carbo adagolás is ugyanolyan létfontosságú, mint a növénytápozás? Vagy csak nagyobb fényerőnél célszerű?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan fontos,mint mondjuk a profito,én nem is használom,valaki azt mondja nagyon bevált neki,én még nem próbáltam,közepes fényerőnél kezd el max,alacsonynál ne,de ha így is nőnek a növények,akkor nem fontos.
2015. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vízbe oldódó légköri co2 alacsony-közepes világításig elég, amennyiben a válogatott növények is ebbe az alacsony-közepes világítási kategóriába tartoznak.


Erősebb világításnál intenzívebben nőnének a növények, ehhez már nincs elég co2, ilyenkor kell plusz szénforrás, erre van a carbo.

Van még egy helyzet, amikor közepes, vagy erős fényt igénylő növény kerül gyenge világítású akváriumba, de közvetlen a fénycső alá, mondjuk egy dombra, vagy faágra, ilyenkor is jó a carbo mert a növény a több fénytől jobban nőne.

Ha nincs biztosítva megfelelő, fény intenzitáshoz szükséges macro, micro elem, szénforrás, akkor jönnek hiánytünetek, vagy a sérült hiánytünetes levélen telepszenek meg az algák, a stagnáló, nem megfelelően növekvő levél is jó telep az algáknak.

2015. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek!!
2015. febr. 16. 21:27
 4/4 anonim ***** válasza:

én egy 240 lityós alacsonyan növényesített - és kevésbé igényes - növényekkel simán elvoltam bármilyen co2 nélkül

majd idén újratelepítettem - 4 év után - és maradt az alacsony világítás de közepesen igényes - gyepet képező stb - nöévyeket válaszottam, azok a co2 nélkül csak haldoklottak. Elkezdtem adagolni az easy carbot és látványosan fejlődtek a növények. pedig a világítás ugyanaz csak kicsit igényesebb növényeket választottam.

persze palackos co2vel tuti még durvábban nőnének, de így is úgy vélem, egy hónap alatt megduplázták magukat, és majd kicsattannak. ez azért elég jó és mivel elég pár csepp reggelente villanykapcsoláskor a vízbe, így még gazdaságos is

2015. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!