Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Helyes akvárium elhelyezés?...

Helyes akvárium elhelyezés? Az nem gond ha világos a szoba, csak közvetlenül ne süssön az akváriumra a nap?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi pl. 1 órát nyugodtan sütheti nap, csak hosszabb időn át ne, mert túlzottan felmelegedhet, különösen, ha kis űrtartalmú.
2015. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jobb ha nem süti közvetlenül a nap.a víz túlmelegedés és az algásodás miatt.az nem baj ha világos a szoba.
2015. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az ablakod dél-nyugat irányba néz, akkor ne tegyél.

Más irányba nézhet, az nem baj.


Barátom lakásában az ablak dél-kelet felé néz. Reggel van olyan napsütés, hogy megvakulok, délután már csak világos van, de nem tűző nap.

Tartottam naphalakat az ablak alatt és kilógó növényeket a nyitott akváriumukba, mint egy paludárium. Délután 2-kor kapcsolódott fel a lámpa a növények felett, akkor már kellett a plusz fény, különben elhervadtak volna.


Az egyik tengeri akváriumot a két ablak közé tettem, és reggel kinyíltak benne a xenia sp-k, mielőtt még a lámpa felkapcsolódott volna. Belesütött egy sávban a nap, és ettől annyira jól nőttek a xeniák, hogy adtam is el belőlük sokat, pedig azt mondták, hogy tengeri akváriumot főleg nem szabad ablak alá tenni. Most bejjebb tettem az akváriumot, távolabb az ablaktól, a nap azóta nem süt bele egyáltalán, és alig nő benne valami. A lámpa ég, de nincs olyan nagy fény benne, mert hát spórolok egy kicsit.


Tény, hogy egy kevés zöldalga volt az akváriumokban az ablaknál, de csak egészséges mértékben.


Az új lakásomban amit most vettem, a szobában észak felé néz az ablak, onnan nem süt a szemembe a nap soha, pedig nincs sötét. Na oda tehetnék akváriumot az ablak alá, az még zöldalgás se lenne szerintem.


A konyha teljesen dél felé néz, onnan ezerrel süt a nap, bevilágítja még az előszobát is. Oda tulipánokat tettem az ablakba, oda nyilván nem tennék akváriumot.

2015. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!