Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akvárium alátámaszt...

54 literes akvárium alátámasztása?

Figyelt kérdés

Van egy régi, sose használt 54 literes akváriumom. (30 litereseket használok, a frász tör ki, hogy ha véletlenül valami baj lenne, szétfolyik 50 liter víz:( + a 30 litereset könnyen kiviszem a fürdőbe, ha tisztítani kell, ezt ajándékba kaptam.) De most szaporulat miatt fontolgatom, hogy beállítom ezt az 54 litereset is.


A kérdésem az, hogy mire rakhatom rá?

- egy elemes kis könyvszekrényen lenne helye, de félek, hogy nem bírja meg

- van egy régi TV állvány, bár az 2 cm-rel rövidebb, és én jobb szeretném, ha végig meg lenne támasztva. Az úgy jó lenne, ha tennék rá egy megfelelő méretűre vágott polcot?


Ti milyen bútorra raktok egy ekkora akváriumot?


Vagy hagyjam az egészet és vegyek egy másik 30 litereset? (Olcsón hozzájutnék.)



2014. nov. 5. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A kis könyves szekrénynek elvileg el kellene a bírnia. Ha telepakolnád könyvvel annak is lenne súlya. Ha teszel fel egy képet valaki biztos megtudja mondani mennyire stabil.
2014. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

Ez olyan kis "vacak" elemes polcrendszer, kétpolcos. Több is van belőle, de hiába vannak tele könyvekkel, jelenleg szerintem az össz terhek sem közelíti meg az 50 kg-t. Masszívabbakra is azt látom teherbírásnak, hogy 30 kg, de az a polcra vonatkozik, a bútor teteje gondolom, más. Vennék én masszívabbat is (jól jönne az akvárium alatt a tárolóhely), de minden masszívabb bútor (új és használt egyaránt) túl széles:(, nálam a hely pedig ki van centizve.

2014. nov. 5. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Legolcsóbban véleményem szerint osb (préselt) lapból tudnád megcsinálni. Az én akváriumom alatt is az van. Nem is gondoltam volna, h milyen egyszerűen meg lehet csinálni. Igaz nekem könnyű dolgom volt mert méretre vágva kaptam meg a lapokat előfúrva, igaz az enyém valamivel nagyobb akvárium. 4 lapból megtudod csinálni. Kell 2db 60-70 cm magas lap a lábnak. Kell egy lap az akvárium alá és egy lap polcnak ami a merevítést látja el.
2014. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as: Kösz, erre én is gondoltam, csak nem illik a berendezéshez:S Most ott tartok, hogy azt a kis polcrendszert igyekeznék plusz merevítővel megerősíteni. Ennek 2 cm-s lapjai vannak. A te lapod milyen vastag?
2014. nov. 5. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Tetszőleges színű tapétával betudod vonni a lapokat, enyém fekete színű. Kb olyasmi vastag lehet, ha hazamentem lemérem.
2014. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg elmegyek mindig laminált bútorlapokat vágatni a barkácsboltba. Csináltam már csomó akvárium szekrényt.

A 200, a 230 és a 80 literes akváriumom is ilyen bútorokon van. A 70 literest egy fiókos komódra tettem, de az kivételesen egy gyári bútor.


Ha félsz, hogy leszakad a polcos kis szekrénykéd, lehetne venni 5x5-ös fa lécet. A felső polc alá keresztbe betenni és kétoldalról megcsavarozni 2-2db 4x60-as pozdorjacsavarral.

2014. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

5-ös: A tapétaborítást már alkalmaztam, de kevésbé jól látható helyeken, de köszönöm:)

6-os: Kösz a tippet, valami ilyesmin gondolkozom én is... Ma voltam mindenféle boltban, és vagy a kis polcos szekrényt kell megerősíteni, ahogy írtad, vagy találtam egy masszívabb bútort, de 8 centivel hosszabb:( Talán le kellene vágni belőle 8 centit... Még alszom rá egyet!


Mindenkinek köszönöm:)

2014. nov. 5. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!