Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumba lehet a dekoráci...

Az akváriumba lehet a dekorációt szöggel rögzíteni?

Figyelt kérdés
Én egy red moor fát szeretnék valami lapra rögzíteni mert nem süllyed el.

2015. febr. 19. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szigorúan nem. Sőt, semmiféle olyan anyagot nem szabad használni, ami vízben oldódik, vele kémiai reakcióba lép. Olyan műanyagot sem szabad használni, amiből valamilyen adalékanyag oldódhat ki, mert ezek általában nagyon mérgezőek. A fa dekorációt előzetesen alaposan ki kell főzni, részben azért, hogy teljesen telítődjön vízben. Ahhoz, hogy a víz alatt maradjon, esetleg hozzá kell erősíteni vízben nem oldódó kőzethez (bazalt, kvarc) vagy valami megfelelő, akváriumban alkalmazható műanyag laphoz, amely az aljzat anyagával elfedhető. Tág tere van a barkácsolásnak. Ismételten hangsúlyozandó, hogy semmiféle olyan anyagot nem szabad használni, amiből valami is beleoldódhat a vízbe! Tulajdonképpen az a kedvező, ha a dekorációt a telepítés előtt alakítják ki, mert olyankor pl. a fa dekorációt oda is lehet ragasztani megfelelő szilikon ragasztóval a fenéklaphoz.
2015. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csavarral rögzítettem már hasonlóképen, nem volt vele gond, de ha nem muszáj, én is inkább szilóval ragasztanám.

Szerintem akvárium méret függő is, egy dög nagy akváriumban az a pár kis fémdarab nem sok vizet zavar.

2015. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. febr. 19. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszer én fogtam egy lapos követ, kifúrtam és hozzácsavaroztam egy fának az aljához. A követ elástam a kavicsba. A gyökér pedig úgy állt, mint egy kis fácska. Kellett neki a kő talapzat, különben eldőlt volna.

És mivel előtte még nem volt vízben, fel is repült volna. Sima pozdorjacsavart tekertem bele. Ez nem rozsdásodott. Nem tudom hogy miből van, de a garnélák nem szóltak semmit, pedig azok elvileg érzékenyek a fémekre.


Persze hogyha csak egy olyan gyökérről van szó, ami úgy is jó hogyha csak fekszik, akkor rá kell tenni egy követ, rajtahagyni egy hónapig, utána amikor leveszed már nem repül fel többé.

2015. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 filmkritikus válasza:

1. kommentelő köszönjük a hülyeséget....

Lehet használni fémet édesviziben mert az édes víz nagyon lassan bontja le így a heti vízcserével kb el is távolítod. De azért lehetőleg rozsdamentes csavart használj...de nem kőtelező. Tengeri aksiban viszont csak orvosi fémet lehet használni mert a normál csavart egy hónap alatt lebontja a só és az már veszélyes "lehet"

2015. febr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A fát félig elástam így is nagyon szép és nem úszik fel.
2015. febr. 21. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!