Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen az akváriumom segítséget...

Ilyen az akváriumom segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Az akváriumommal az a gondom, hogy szerintem a sylvania15w-os fénycső nem elég erős hozzá,mivel gyengén világítja meg, lehet venni ekkora méretben mondjuk egy 20W körülit? (60 literes az akváriumom) , a másik gond pedig az,hogy a valisneria nagyra nőtt és az is árnyékot tart, azt vissza lehet vágni valahogy?

képek:

[link]


[link]


[link]



2015. febr. 21. 12:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sok gyártó így kezdte a carbot, hogy valamilyen co2 utalást irt a flakonra, a carbo egy gluteraldehyde polimerizált izomerje, amit a növények szerves szénforrásként kezelnek, eredetileg ez úgy tudom egy tisztítószer különleges kivonata, nem változtat érdemben a vízparamétereken, erősebb fénynél gyorsabban veszik fel a növények a keletkező vagy beadott, adagolt, macro és micro elemeket.


A co2 gáz ellenben változtat a vízparamétereken, enyhén savassá teszi a vizet, mivel szénsav, leviszi a ph értéket, akár mocsári növényeknek is légköri viszonyokat teremt, erre a carbo nem képes, sok növény van ami csak co2 beoldással tartható erős fény mellett.


Növekedési ütemben kb sima 1, carbo 2, co2 4 szeres, co2 gáznál sok növény hevesen bubizik.


(csak leírtam röviden, a netről is elég hosszú idő összeszedni minden infót)

2015. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Növekedési ütemben kb sima 1, carbo 2, co2 4 szeres, co2 gáznál sok növény hevesen bubizik."


Persze minden a fényerőn múlik, a carbonak is inkább közepes fényerőtől van látszatja, erős fényig elég lehet, intenzív fényre viszont már kevés a carbo, co2 kell különben elönti az akváriumot az alga.

2015. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!