Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 360 literes akváriumba milyen...

360 literes akváriumba milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Első gondolatom 6db vitorlás volt egy csapat neonhal vagy dánió társaságában és mindenképpen szeretnék 2 plecot is.

Viszont ma láttam diszkoszhalat és az is megetetszett, de annak kicsi is az akvárium, meg nagyon igényes is. Én olyat szeretnék, aminek jó a csapvíz, nem kell lágyítani. Van esetleg olyan hal, ami hasonlít a diszkoszra, de elég neki a 360 liter és kevésbé igényes?


2015. febr. 21. 15:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy maradjak az első gondolatomnál és legyenek vitorlások meg plecok egy csapat rajhallal? Most is vannak 160 literben vitorlásaim és nagyon jófej halak, én nagyon megkedveltem őket :D Ezért gondoltam a nagyban rájuk bővített létszámmal és a 160 literesbe meg valami mást (mondjuk gurámit a jelenlegi zebradánióimmal), vagy a vitorlások maradnak és a nagyba lesz más, még nem tudom. Már minden el volt döntve, de most beleszerettem a diszkoszokba :/
2015. febr. 21. 15:40
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem a 6 vitorlás az sok lesz ha felnőnek, inkább csak 4 et, a neonhal vagy akármilyen csapatosabb 4-5 centis pontylazacot / diszhal.info / :D azokból egy csapatot és valami aljzati halat pl corydoras fajból 10 db ot, úgy számolj hogy egy hal ami 5 centire nő meg az 5 liter vizet jelent szóval 10db 5 centis coryhoz 50 litert számolj, a plecoknak szerintem kicsi ha ennyi féle halat tartanál, inkább anci vagy valami spéci L es harcsa :D , a szűrés sem mind1 mert ide már egy erősebb külső szűrés is kell, nekem jelenleg citromlazacaim vannak, sterbai corydorasok meg boliviai törpesügérek, nézd meg ezeket youtubon, csak ajánlani tudom őket :D a diszkoszhal meg külön műfaj :D nem is az hogy nehéz őket tartani csak nem éri meg velük próbálkozni mivel egy egy hal 5 ezer forintról indul, hát egyelőre ennyi, de mint mondtam nézegesd a diszhal.infot, meg az állatoshoz is menj el csak nézelődni hogy mik vannak :) meg youtube on is csekkold le őket :)
2015. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ami bolt van az 50 km-es körzetemben, az igen korlátozott halfajokban, így ha megyek messzebbre, akkor úgy szeretnék menni, hogy meg is veszem, amit szeretnék. A szűrést még nem döntöttem el, egy Atman CF 1200 lesz, ez biztos, de még szerintem lesz egy belső is, amit még nem döntöttem el, hogy milyen legyen.

Azért gondoltam 6 vitorlásra, hogy ha esetleg kiválik belőlük egy pár, akkor ne legyenek olyan agresszívek a többivel.

2015. febr. 21. 16:01
 4/13 anonim ***** válasza:
hát így nehézkes :D a neonhalakat nem szokták ajánlani a vitik mellé, bár szerintem nem lehet baj , viszont arra készülj hogy a vitorlások mindent felzabálnak ami befér a szájukon :D
2015. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló méretű akváriumom van, talán 1-2 hónapja írtam ki róla kérdést, hogy mi legyen benne. Akkor kaptam ötletnek a dél-amerikai sügereket. Eddig nem is nagyon foglalkoztam velük, kb csak hírből ismertem őket. Gyönyörű szép és nagy halak tartoznak ide, úgyhogy már eldöntöttem, ilyen halaim lesznek. Éppen most takarítom kifelé az akváriumot :D
2015. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Plekónak kicsi 360 liter. 600 alatt nem érdemes tartani.
2015. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Diszkosz helyett severum jó lehet. 6 viti meg egy hím severum 2-3 nősténnyel. Neonok nélkül.
2015. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2015. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy szép vitorlás + severum medence. Ez majd 700 literes, de mintának megteszi.


https://www.youtube.com/watch?v=byvh-Z67Tec

2015. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tányérlazac
2015. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!