Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 360 literes akváriumba milyen...

360 literes akváriumba milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Első gondolatom 6db vitorlás volt egy csapat neonhal vagy dánió társaságában és mindenképpen szeretnék 2 plecot is.

Viszont ma láttam diszkoszhalat és az is megetetszett, de annak kicsi is az akvárium, meg nagyon igényes is. Én olyat szeretnék, aminek jó a csapvíz, nem kell lágyítani. Van esetleg olyan hal, ami hasonlít a diszkoszra, de elég neki a 360 liter és kevésbé igényes?


2015. febr. 21. 15:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Guramiknak is vékony magas testük van és ha nagyra nőnek igen mutatosak, vitorlashallal jól kijonnek. Pl a gyongygurami megno 10-15 centire az ajakos akár 20ra is. Esetleg botiakat is rakhatsz bele azok is szépek.
2015. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Leginkább a Gurámi ötlet tetszik, mert könnyen be lehet szerezni. Sajnos a többi halért nagyon sokat kellene utaznom és nem biztos, hogy kibírnák a hazaszállítást. Olyat lehet, hogy kék gurámit és szivárványos gurámit együtt tartok? A szivárványos tetszett meg, igaz hogy kisebb, mint a csókos vagy a kék gurámi, de nekem jobban tetszik, viszont diszhal. info azt írja, hogy egy párt lehet tartani. Vagy ekkora akváriumban lehet esetleg többet tartani belőlük? Vagy legyen 1 pár szivárványos és 3db kék gurámi? A vitorlások azok pedig így maradnának, ha nem bántják a gurámikat.
2015. febr. 21. 20:10
 13/13 anonim ***** válasza:
Lehet tartani persze, bár a kék guramik kissé agresszívak a többi fajtanal, de nem lesz gond velük szerintem. A marvanyguramit is nézd meg azok is nagyon szepek. Az ajakos saját tapasztalataim szerint kenyesebbek a vizminosegre, és nálam éjjel nappal hajtottak a vitorlások fogalmam sincs miért, talán a feltűnő fehér szín miattn szóval azt mindenképp hanyagold ha lehet, még éjszaka olyan idegesítő cuppogo hangot adnak ki, hogy nem tudtam tőlük aludni. Nálam a gyöngy és a marvanygurami a befuto, de sok közül valogathatsz.
2015. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!