Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 lityis a medencém. Állandó...

Kütyü kérdése:

100 lityis a medencém. Állandó problem kemény víz?

Figyelt kérdés
A növényeim nem feljlődnek szépen. Szűrés:900l külső.700l belső. Világítás 2x24W 6400K. Tápozás easy life profito hetente. Vízcsere 5-6 hetente 30%. Mit ajánlotok a PH és KH beállítására. (ioncserélt víz vagy valami kemikália?
2015. febr. 23. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy a keménységtől ne fejlődnének a növények.

Ott más baj van.


(Egyébként nem havonta kell 30% csere, hanem inkább hetente. Pláne, ha átlagos hal létszám van.)


Egészítsd ki a tápot makroelemes táppal, és szénnel.

2015. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Vìzcsere: hetente egyszer minimum a fele.

Kemèny vìz: vannak növènyek amelyek a kemèny vìzben nem nönek. Föleg az Echinodorus fajtàk. Kemèny vìzet jòdmentes sòval làgyìthatod. Jòdmentes! különben pusztulnak a halaid. 100 Literbe nyugodtan beleönthetsz 250gramm sòt.

2015. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hetente kell!!! 30 vagy 20%
2015. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úr isten, nehogy az előzőre hallgass!!!


Az ilyen kártékony jószágokat ki kéne irtani.

Minimum felét igen indokolt esetben, betegség, gyógyszerezés, mérgezés esetén cserélünk.


Lágyítani sóval??? Elmeháborodott!!!


Semmiféle kemikáliával nem lehet lágyítani.

Ioncserélt, vagy RO szűrt vízzel lehet lágyítani.

Vagy kevert ágyas ioncserélő gyantával, az ugyanaz, mint a bolt ioncserélt, csak magadnak csinálod.

Hangsúlyozom, egyetlen növényed sem fog tőle jobban nőni!

2015. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

...mármint #2-esre.


Bár már jelentettem, hogy értelmetlen dolgokat ír, remélhetőleg hamarosan törlik.

2015. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pendulum92 ***** válasza:

A kemény víz alapból nem baj(kivéve, ha (!)csak erősen mocsári jellegű fajokat tartasz). Akkor gond, ha ez mellett szikes is. Ez esetben lágyítani kell a teljes vízmennyiséget, és növényes akvarisztikai boltban kapható "sókkal" visszasózod(visszakeményíted).

A (változó) keménységet a magnézium és kalcium okozza, a gond inkább a nátrium, mivel erősen gátolja az ionfelvételt.


A konyhasó így erre nem jó.


Szerintem első körben makroelemes tápot próbálj meg adagolni. Mivel nem igazán van olyan makroelemes táp, amiben nincs kálium, így porból való keverésre ajánlok. Kálium-nitrát és kálium-hidrogén-foszfátot kell beszerezned 10:1 -es arányban, és ezt adagolni.

Bonyolultnak hangzik, pedig fillérekből megvan, és csak meg kell venni a port.

2015. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:

A semmiféle kemikáliával nem lehet lágyítani rész nem igaz. Inkább úgy fogalmaznék, hogy a vegyszeres(pl. trisós) vízlágítás túl bonyolult és kockázatos a hozzá nem értőknek.


Ekkora akváriumnál szerintem a kevertágyas gyanta a praktikus. Egy liter gyanta 100 liter lágy víz előállítására alkalmas, és helyben készül, nem kell cipelni. A probléma viszont lehet teljesen máshol is. A profito gyári adagja például kevés nagyobb növénytömegnél. Lehet makroelemhiány is.

2015. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" semmiféle kemikáliával nem lehet lágyítani"


Miután akvarisztika témakörben válaszolgatunk, így továbbra is tartom ezt az állítást.

Akváriumba nem rakunk trisót.

2015. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
Nem is az akváriumba, hanem a cserevizet szokták trisóval lágyítani. Régen elég sokan csinálták, ma már vannak kényelmesebb lehetőségek, így nagyjából kihalt a módszer. Nem tartom én sem követendő útnak, de nem igaz, hogy nincsenek működő vegyszeres megoldások. És a trisó még csak nem is az egyedüli lehetőség.
2015. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem vagyok se kezdő se profi de tényleg vannak ezen az oldalon állati bénák de igazán hozzáértők is.Na a válaszokat nekik köszönöm igazán.(ők tudják,hogy rájuk gondoltam)
2015. febr. 24. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!