Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes akváriumba akkor...

72 literes akváriumba akkor mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már régóta kérdezgetek, olvasok de nem merek semmit sem rendelni amíg valaki mondja, hogy jó-e.

Tudom ekkora vízbe már talán külső szűrő kellene de azt nem tudnám hova tenni

Tehát belső szűrőnek Eheim PickUp 2010-et javasoltak de volt aki azt mondta, hogy 72 literbe már 2012 kell.Az a bajom a 2012-vel hogy az már böszme nagy.Tehát melyik lenne jobb?

Ezen kívül még azt szeretném kérdezni hogy mekkora levegőpumpa kell?(Hány é/h és hány watt)

Tudnátok ajánlani valami lehetőleg halk típust?


Előre is köszi a válaszokat.


2015. febr. 26. 11:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy ha szorítok neki helyet milyen külső szűrő típust ajánlotok?
2015. febr. 26. 11:33
 2/12 anonim ***** válasza:

Elég az Eheim 2010-es. Szerintem ez a leghalkabb szűrő, de én nem tudok még emellett sem aludni, ha lehet másik szobában legyen, mint ahol alszol, de pl a bátyám tud mellette aludni. Ez elvégzi a levegőztetést is, nem kell hozzá külön légpumpa. Egy külön külső szűrő szerintem szintén felesleges.

Talán úgy lenne a legegyszerűbb, ha bemennél egy boltba és megkérdeznéd mit ajánlanak. Elmondod, hogy te mikre gondoltál. Elmondod azt is, hogy nem kész szettet akarsz vásárolni és Eheimet akarsz, nem más szűrőt (szerintem az a legjobb).

Itt továbbra is ugyanazok az emberek vannak, ugyanazt tudják mondani, mint eddig, kinek mi vált be, bármennyiszer írod ki a kérdést.

2015. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is a 2010-et venném, külső nélkül, és tényleg nem kell pluszban légpumpa. Fűtő kell. Ha növényeket is szeretnél, akkor a világításnak nézz utána, az szokott még a kritikus pont lenni.
2015. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tofadam válasza:
Ha külsőt akarsz a tetra Ex 400 szerintem elég 1 kisebb belső szűrővel kombinálva
2015. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A tetőbe beszerelek majd még egy 15w-os fénycsövet így:


[link]


ez jó lesz nem?


ez már kb 0,5w/l lesz

2015. febr. 26. 12:47
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha a 2012 csak 1000.-al drágább akkor is a 2010et vegyem.

Csak mert ugye azt szokták mondani hogy túlszűrt akvárium nincs.

Vagy ez már túl nagy áramlást csinál?

2015. febr. 26. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
A külső szűrő mindig jobb, neken 45 literben is az van, de 100 liter alatt elég egy jó belső szűrő is. Nem ismerem az Eheim Pickup szűrőket, de az eheim termékek a minőségükről híresek, feltételezem, hogy lehet szabályozni a teljesátményét. Ha ez így van és elfér a 2012, akkor én azt venném, mert kicsivel nagyobb szűrőfelületet kapsz (ritkábban kell takarítani) és max. nem a legnagyobb teljesítményén használod, ha kevesebb is elég. Levegőztetőt tocábbra is felesleges venned, a szűrő is el tudja látni ezt a feladatot.
2015. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

0,5 watt/liter az már szabad választást ad növények terén, viszont alga szempontból időzített bomba, ha pici ammónia van a vízben, vagy nem jó a növényválasztás, nincsenek intenzív fejlődésű növények akkor nem lesz más csak alga.


Persze hozzá kell tenni, hogy a 0,27-,0.3 watt/ literes akvárium sokkal nehezebb, ott nem kell másra számítani csak alapból algára, mivel nincsenek ellenfelei az algáknak, nincsenek szépen fejlődő növények, csak vegetálók.

2015. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb annál jobb.

Tehát a 2012 elvileg jobb lenne, csak ahogy mondtad, böszme nagy, egyébként is érdekes zöld, amit nem könnyű elrejteni.


Ha már külsőt is vennél, csak hely nincs, meg légpumpát is, ami alapjáraton fölösleges (de azért hasznos, ha porosodik a szekrényben egy fölösleges darab, baj esetére)


szóval akkor anyagilag ezek szerint tágabbak a kereteid egy pickup szűrőnél.


Akkor mutatok egy kicsit drágábbat, ami szintén erős, jó 72 literbe, elég nagy is, ráadásul jobb hely kihasználású a pickupnál, és egy fekete akvárium háttérrel sokkal jobban beleolvad a környezetébe:

[link]

2015. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem fogok konkrét típust ajánlani, mert egyről sincs tapasztalatom, de egy akasztós szűrő nem lenne jó? Nem tudom, hogy milyen tető van az akváriumodon, vagy van-e egyáltalán, de ha elfér, akkor talán egy akasztós szűrő lehet a legjobb megoldás. Bár nem sokkal drágábban kapnál külsőt is, ami a legjobb lenne. A belsőt pont azért nem szeretem, mert nem túl esztétikus az akváriumban. De ha még az akvárium alá sem fér egy külső és az akasztós sem fér az üveg szélére, akkor én is azt a sarokszűrőt ajánlom.
2015. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!