Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat lenne érdemes...

Milyen halakat lenne érdemes tenyészteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék keresni egy kis pénzt (havi 5-10 ezret szeretnék)és a haltenyészetre esett a választásom .

Én ediig ezekre gondoltam:ramirezi, csikos és leopárd dánió, algaevő harcsa, zöld és sima szumi diszmarna,plati, xifo, szivarvanyos guppi, neonhal, fekete tettra, betta,


Gondolkodtam még garnélákban: tigris g, sepregető g, chrystal red g, amano g, darázs g, cseresznye g


Lényszi melyikekkel kezdjek és ha tudtok még olyan fajokat amiket nagyon visznek akkor írjátok le. Tapasztalatokat is írhattok (kivéve olyanokat hogy nehogy elkezd mert csak csődbemész és stb..) és a válaszokat indokoljátok meg légyszi.

CSAK A KÉRDÉSRE FÁLASZOLJATOK!


2015. febr. 27. 06:55
 1/5 Platypus ***** válasza:
Az a probléma, hogy totálisan tájékozatlan vagy. A tenyésztéshez pedig elég sok háttérismeret kell, különösen ha anyagilag pozitívban akarsz kijönni. Felsoroltál például egy olyan fajt is, amit senki nem tenyészt, mert sosem sikerült még senkinek, ellenben tele van a piac olcsó vadon fogott példányokkal, így nem is éri meg kísérletezni(sepregető). Más fajok esetében csak simán nagyon nehéz(amano), másoknál telített a piac és esélyed sincs versenyezni az ázsiai import árakkal(guppi, dánió, szumi és a többi közönséges díszhal). Cseresznyegarnélából a fórumokon egy ezresért egy tucatot hirdetnek. A saját költségét sem hozod ki ennyiből. A crystal jó üzlet, de nagyon kell értened hozzá, be kell ruháznod vízlágyítóra, nyáron hidegen tartani, különben nem fognak neked szaporodni. Szerintem különleges növényekkel előbb fogsz zsebpénzt keresni. A ritkább mohafélék például jó áron mennek el.
2015. febr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezek közül amit egy kezdő is tudna tenyészteni a ritka betta változat lenne

esetleg még megpróbálkozhatsz ausztrál sivatagi géb tenyésztésével

vagy esetleg a csigaevő csiga tenyésztésével (ez boltokba 500-600 forint)


de!


Ugye tudod, hogy még jó esetben is hogy az első hónapokban nem fogsz belőle pénzt látni.

Először az adott halfaj felnőtte egyedeit kell sikerrel tartani, ha ez sikerül jöhet a tenyésztéssel való próbálkozás

Betta tenyésztéshez sok üvegre lesz szükséged, nem biztos hogy a szüleid örülni fognak annak, hogy mindenhol üvegek állnak

2015. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen egészen kis méretű tengeri halat, mert azokat ilyen 5-10 ezer Ft-okért árulják.
2015. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokáig nem fogod tudni űzni, mert ha egyszer megszültek, utána testvért-testvérrel pároztatsz, ami vérfertőzéshez, és mutánsokhoz vezet. Maximum kétszer lehet, utána fellépnek ilyenek. Ez 2-3 hét. Aztán venni kell hozzá még egy halat, akkor TALÁN nem megy tovább ez, vagy újabb halakat tenyésztesz, amihez megint legalább két állatka kell. Ez megint pénz, pénz és pénz. Az előző kereset el is ment! Megint összekapargatod, és megint elmegy a haszon.


Akkor talán sikerülhet, ha egy fajból tartasz például nyolcat, az négy pár (ez sem minden esetben, bettánál nem működne, csak egy példa!). Azt a négy párt folyamatosan pároztatod, majd lecseréled. Pároztatás, párcsere. Pároztatás, párcsere. Ezesetben sikerülhet.


Ez is csak feltételes mód!!!

2015. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A garnélát nem kell szaporítani, szaporodnak azok maguktól is! A halak közül fekete tetrát, zebradániót, xifót, plattyt, guppyt és neonhalat szaporítottam. Különpakolásztam őket, és ott választékfalakkal teli akváriumokba szaporítottam őket!
2018. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!