Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lesz ezt az Amstaff...

Érdemes lesz ezt az Amstaff kutyát megvennem ezektől a szülőktől, ha később úgy gondolom, hogy tenyészteni akarom?

Figyelt kérdés
Törzskönyves a kis kutya nagyon szép. Apja tenyészszemlés, nagyapja az hörcsögfalvi . Anyja is törzskönyves szép kutya. Jó helyen vannak tartva nagyon rendes a tenyésztő is. Vagy olyan kutya jobb lenne ahol mindkét szülőnek van már eredménye? Vagy elég pl. ha én a kicsit elviszem kiállításra meg tenyészszemlére?
2013. nov. 5. 17:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
nem a szülők eredményeitől lesz jó egy show kutya, ha jók a szülők akkor feltehetően jó lesz a kölyök is, az, hogy melyik kutyának mennyi eredménye van az a tenyésztő pénztárcájától függ, nem érték mérő
2013. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyészteni akar az ember,akkor nem egy közepes helyről vesz kutyát,hanem akár behoz külföldről egy ígéreted példányt.Persze mindazt azok után,hogy tanult a tenyésztésről,legalább okj-s szinten,de az egyetemi megfelelőbb lenne,majd a fejében körvonalazódik a tenyészcél,hogy milyen kutyákat kíván "létrehozni" ehhez milyen egyedekre van szüksége.


Az,hogy anyja meg apja törzskönyves kb. nem is szempont,hanem olyan alap,minthogy levegőt veszel.És a "nagyon szép" pedig egyáltalán nem értelmezhető,mert keverék kutyába is van rengeteg nagyon szép.

Egy tenyésztési program nem a "nagyon szép" kutyára épül,hanem egy tenyészcélra,szaktudásra és rengeteg tapasztalatra.

Elletni meg 2 kutyát összeengedni a szomszéd Béla bácsi 8 általánossal is meg tud csinálni.


Genetikai háttér,lehetőleg a dédszülőkig felmenően betéve tudni és azt is tudni hozzá,hogy az adott egyed génállományához milyen kutyára van szükség,aki kompenzálja az esetleges hibákat és a tenyészcélnak megfelelő egyedek születnek a párosításból.

És persze a törzskönyv,tenyészszemle,orvosi szűrések,pár kiállítási eredmény alapnak számít.

2013. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Hát tudom, hogy alap a törzskönyv meg a jó helyről vétel, attól meg, hogy külföldi nem biztos,hogy jobb. Közbe olvasgatok erről igazából annyi a lényeg, hogy jó legyen a vérvonal legyen törzskönyv utána meg rajtam múlik mennyi kiállításra, tenyészszemlére viszem és milyen eredményt kap . Csak mások tapasztalatára is kíváncsi vagyok mert azért szív ügyem az állatok amúgy állatorvosnak tanulok igaz még csak idén kezdtem.
2013. nov. 5. 19:18
 4/35 anonim ***** válasza:
59%

ez így van, ami külföldi az nem biztos, hogy jobb... jó példa pl az én fajtában rengeteg kutyát hoznak az USA-ból mert, hogy ott vannak a legjobbak, ja de azokat nem Európába adják el, 20 USA imp kutyára jut 1-2 klasszis a többi meg rosszabb mint az alap Európai állomány.

Nyugodtan gondolhatja valaki, hogy egy kevésbé "menő" helyen találhatja meg amit keres, én is most itthonról vettem egy soha kiállítást nem látott kutyák kölykét ugyanis olyan régi jó vonalak vannak a kutyákban amiket már kevés helyen lehet megtalálni

2013. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Igazad van. Igazából nekem se az a célom, hogy megfizethetetlen (túlzottam drága külföldi, aranyárba lévő magyar kutyát vegyek mert nem jobb, vérvonalát persze megnézem)kutyát tenyésszek ,hanem egy jó vérvonalú nyugodt,szép amstaffot ami aktuális család, kiállítási kutya lesz és megfizethető "átlag "emberek számára is.
2013. nov. 5. 19:50
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok,félre értettél.Nem mondtam,hogy csak külföldről lehet jó kutyát találni.De ismerem az itthoni staffokat,a kennelek zömét is,már amelyik érdemes egyáltalán a tenyésztői névre,és sajnos ha én valaha tenyésztésbe kezdenék,(ami nem kizárt) nem a hazai kennelekből nézném meg elsősorban a kutyákat.


Persze,lehet hogy külföldön sem találnám meg,amit keresek,de biztos,hogy ENNÉL A FAJTÁNÁL ott kezdeném.


És még mindig a tenyészcél alapján kell kutyát választani,ami ugyebár emberenként eltérő,hogy kinek a fejében milyen cél rajzolódik ki.Aki megtalálja a számításait az itthoni kutyákban,és tudatos tenyésztéssel kihozza a számára megfelelő példányt akkor neki nyilván megfelelnek a hazai kennelek.

Akinek meg más elképzelése van,az addig keres,amíg megtalálja a számára megfelelőt.

2013. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ebbe igazad van. Nekem is van egy cél a fejembe. Nem egy átlag házi tenyésztő beszéltem vele apja kezdte evvel a kutyával ő meg folytatta és nagyon szép kutyái vannak,ami nekem tetszik mint vérvonal mint maga a kutya nagy fej, arányos test... És inkább innen mint egy ketrecből választok kiskutyát vagy szaporítótól ... Amúgy meg mondta bármi genetikai baj lesz a kutyával vissza fizeti az árát.. Nekem nagyon korrektnek tűnik a család is meg a kutyáik is.
2013. nov. 5. 20:41
 8/35 A kérdező kommentje:
Meg attól, hogy én nem arany árba lévő kutyákban gondolkozom hanem 60-120 ezer közöttibe attól még lehet jó kutya. Nem pénzt keresni akarok félre ne érts. Csak ez megfizethető lenne annak aki akar egy jó ár arányba lévő minöségi kutyát. És ez szerintem abszolút nem szaporítás,semmi haszon vágy nincs bennem egyszerűen szeretem ezt a fajtát.
2013. nov. 5. 20:54
 9/35 anonim ***** válasza:

Én pont emiatt gondolnám "drágábban" adni (mit is jelent,ma az hogy mi a drága? egy autó több millió és van aki 3 évente cserélgeti...egy tévé annyiba van,mint egy minőségi kutya...a drága épp ezért relatív)


Így is nehéz kiszűrni,hogy milyen helyre kerülnek ezek a kutyák,ha pedig elérhetőbb árra teszi az ember,van az az alja szaporító meg pénzéhes ember,aki összekuporgatja a 60-80 ezret,vagy összedobják 3-4-en és megvennének egy ilyen kutyát,azért hogy aztán pénzzé tegyék a kölyköket és mondhassák,hogy "fajtatiszta".


Aki minőségi kutyát akar,garantáltan egészségeset,plusz egy adott fajta szerelmese,az igenis fizesse meg az árát!

És még azoknak sincs rajta "haszna" akik 100-150 ezerért adják,mert azok általában a többszörösét költötték a szülőkre,nagyszülőkre,nevezésekre stb.


Nem hinném,hogy aki szívvel-lélekkel csinálja,az meg tud ebből élni.Sőt...nem tud.És még talán rá is fizet.A sokadik évben lesz talán 0-ás vagy minimális pluszos,amit vissza tud forgatni.Szerintem.

2013. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért a tenyésztéshez egy elég komoly alaptőkére lesz szükséged, és azzal is tisztában kell lenned, hogy ez még nullás sem lesz 20 év után sem... Egyébként ha én tenyésztésben gondolkodnék, mindenképpen olyan szülőktől választanék kutyát akiknek vannak címeik, vagy valamilyen különleges vérvonalból valóak. (természetesen a kötelező szűréseken és tenyészszemlén túl) Megjegyzem annyi staffi van mint égen a csillag, aki normális helyről akar elhozni, és veszi a fáradságot hogy utánanézzen, nem egy most induló kezdő tenyésztőtől fog elhozni kutyát. Akit meg nem érdekel az úgysem vesz 15e fölött...
2013. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!