Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire macerás?

Siberiaigyilok kérdése:

Mennyire macerás?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy 300l-es akváriumot. Úgy hallottam, hogy minél kisebb egy aksi annál nehezebb fenntartani. Akinek van ebben tapasztalata hogy mire figyeljek különösen oda, és hogy mit és hogy csináljak? És mennyire nehéz ezt karbantartani?

2015. márc. 1. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Több dolog van ami miatt érdemes nagyobb akváriumba gondolkodni, az egyik az "ár-érték" egy kicsi akváriumnál nem ritka, hogy 1500-2000ft /literje, példa egy 10 literes akvárium lehet simán 20.000ft

Nagyobb akvárium olcsóbbra jön ki 1 literre levetítve, 500-700 ft 1 liter, persze a végösszeg húzósabb.


Sok kelléknél van a belépő, alap kiadás, mondjuk egy 400liter/órás külső 20.000ft 2 liter töltettel, tehát 10.000ft a töltet literje, a nagyobb 8 liter szűrőanyagot kínáló meg 40.000ft pont a feléért 5000ft-ért ad 1 liter szűrőanyagot.


Az a rész, hogy a nagyobbal kevesebb a gond nem teljesen igaz, a felhasznált anyagokon, pénzügyi kereten múlik az egész.


Példa ha 120.000ft a keret, meg lehet célozni egy 112 literest, ez áll egy műanyag tetős akváriumból, külső szűrő, fűtő, alátét, hőmérő, 1 db fénycső bővítés, agyag talaj, pár fa, pár növény, folyékony növénytáp, talajba nyomható táp, ezzel nem nagyon szokott gond lenni, kevés vele a probléma.

Ha 120 a keret egy 300 literesre, azt nem lehet annyiból úgy megcsinálni mint egy 112 literest, sokkal több probléma lesz vele.


Elég összetett dolog ez, sok tényezőt kell figyelembe venni, az sem mindegy, hogy apró rajhalak, vagy nagytestű halak vannak tervben, nem mindegy a növényzet sem, sokan vannak, hogy "műnövény" mert azzal nincsen gond, aztán meg pont az ellenkezője igazolódik be.

2015. márc. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
300 liter szerintem annyiban macerásabb, hogy vízcserekor óriási víztömeget kell mozgatni. Nekem kis aksim van, annyit láttam hogy hordóval oldják meg a vízcserét, de hogy egy tele hordót egyáltalán hogy mozdítanak meg azt nem tudom.
2015. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem volt egy 160-as 7 évig, vátottam 460-ra...csak és kizárólag, a tiszítás, mint méret a lényeg. Picivel több idő leszedni az algát az üvegről, magasabbra kell mászni, hogy beleérj és átérj a belső oldalra, de csak hozzáállás kérdése. A látvány viszont össze sem hasonlítható! Igen ha mindenből újat vásárolsz akkor költséges, de az megvan a kisebbnél is, csak hogy érzékeltessem én ezt a fantasztikus "szekrénybe" beépített hatalmas akváriumot potom 95 ezerért vettem használtan és minden oké vele!...priviben képet is tudok küldeni, ha érdekel.És tényleg, ha elsőre figyelsz a dolgokra, kevesebb a "nyúg" mint a piciknél!!!! Mindent bele!
2015. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előzőhöz még hozzátenném, hogy a vízcsere csak részleges ugye általában, és én simán csapvizet adok, soha nem volt bajom belőle, tehát tárolgatnom sem kell, de ha megnyugtatna, hogy állott vizet adsz,akkor csak tárolnod kell egy picit ...semmit nemkell vele tenni, tehát, nem nagy gond az sem...
2015. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az oké hogy semmit nem kell vele tenni, de hogy juttatod el a vizet a csaptól az akváriumig (meg vissza)? Nekem van egy nagy kannám pihentetni, meg néhány kisebb amibe leengedem (azzal ugye lehet többször fordulni), de ennél nagyobb kannát egyszerűen nem bírnék el (tény hogy nem vagyok jó erőben, de azért egy 300 literes akvárium esetében legalább 40-50 literről van szó).
2015. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!