Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon szeretem a halakat, de...

Nagyon szeretem a halakat, de nem tudom gondozni őket (? )

Figyelt kérdés

Volt már aksim,de nem tudtam gondozni és egy év alatt kihalt minden növény és halacska.

nagyon tetszenek az akváriumok de nehéz takarítani őket és undorodom az élő eleségtől.Nem ismerem a kémiai anyagokat mint ph,nitrát stb...

nincs mindíg elég időm se,mert sok szakkörre járok.

Minden évben halakat szeretnék és próbálom magam meggyőzni de végűl feladom mert túl macerásnak találom.

Mit tegyek? Rajongók az akváriumokért de nem értem őket.

12 éves vagyok



2013. jún. 5. 18:04
1 2
 1/16 Pendulum92 ***** válasza:

Itt egyetlen megoldás van: utánanézni minden egyes dolognak.


akvarista.hu-ra regisztrálj, és töltsd le az e-book-okat.


Ha az alapokat tudod, elkezdheted fejben tervezni az akváriumod, semmit sem megvéve előre, hanem ha kész a terv, pl leírhatod ide, és mi segítünk a továbbiakban.


Boltosnak ne higyj, legtöbbször nem is ért hozzá, csak úgy tesz, vagy csak ő hiszi azt, meg neki anyagi érdek is fűződik ahhoz, hogy minél több dolgot vegyél.



Amúgy egy beállt akváriumba heti részleges vízcserét kell alkalmazni, sosem szabad teljesen kitakarítani. Gondolom te kicsi akváriumot vettél, bele nem illő, és nagy számú hallal.


Tehát ha mindent jól csinálsz, a karbantartás heti kb 15 percet vesz igénybe.

2013. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne tegyél aksiba halat, csak növényt. Majd nagyobb korodban már képes leszel gondoskodni halakról, még kicsi vagy ehhez.
2013. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Pendulum92 ***** válasza:

Mondjuk 12 évesen a legtöbb dologhoz kicsit fiatal vagy. Apukád, anyukád, nagytesód nem tudna segíteni?


Ha nem, inkább maradj a teknősnél, vagy hörcsögnél.

2013. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem...

egyke vagyok,és a családomnak fogalma sincs az akvarisztikáról.

Sok fórumon olvastam hogy 12 évesen kezdik az akvarisztikát elég sokan.Bár igen ezért is írom hogy nem nagyon értem meg a dolgokat bár sokat olvastam róla.

nem tudom menyi a tudásom,segítenétek hogy kikérdeztek?

2013. jún. 5. 18:32
 5/16 izomszörp ***** válasza:

Ha úgy érzed hogy nem menne még akkor nem szabad belevágni.

Várj vele egy pár évet, olvass utána mindennek,ismerd meg mi mire való,miért kell az akváriumba.

És mi szükséges az akváriumnak és a halaknak.

Így ha a későbbiekben tényleg el szeretnél kezdeni akvarizálni, nagy esély lesz rá hogy mindent úgy csinálsz majd ahogy kell.

Halaidra figyelni kell majd, etetni, gondozni őket, hogy mindent meg tudj adni nekik amire szükség lehet.


Legalább te nem vágsz bele ész nélkül,ez pozitív!!!

A halak is élőlények, és épp úgy kell gondozni őket mint minden más háziállatot.

2013. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy Red cherry garnélákat kéne tartanod, meg kis csigákat. Ha van rajta egy megfelelő lámpa, alul egy adag jávai moha és tegyük fel nem eteted őket rendszeresen, akkor is életbenmaradnak, mert akkor eszik az algát ami nő a mohán. Jó, persze azért néha kell vizet cserélni. De amíg nincs benne túl sok garnéla, inkább sok növény, addig ezek totál jól elvannak, és ott kertészkednek egész nap. Mondjuk egy 40-50 literesbe nem hiszem hogy nem tudnád tartani őket.
2013. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Garnéláknál egyedül a túletetés okozhat gondot. De ha nem adsz sok kaját, elég strapabírók.
2013. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Garnéla? Azok mik?

valami pici rákocskák nem?

bocsánat de semmit nem tudok róluk.Mesélnétek nekem egy kicsit róluk? Van saját tapasztalatotok?

2013. jún. 5. 20:16
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Én 9 évesen fogtam bele az akvarisztikába, az elején voltak nehézségek de hamar belejöttem most már 13 vagyok jó nincs profi akim mert otthon nem támogatják nagyon a költsük az összes pénzünket akváriumra dolgot de olyan szintet tudok tartani ami már jó az akváriumnak.Rátérve a kérdésre most kezdtem el garnélázni vettem pár redcherry garnélát amik már szaporodtak is,igen ezek tulajdonképpenolyan kis rákszerű élőlények szerintem aranyosak és nagyon egyszerű a tartásuk és élő eleség sem kell nekik max. zöldség de az is csak kiegészítés.Itt leírják hogy kell tartani naggyából: [link]

Remélem segítettem szerintem ha van kis türelmed és az esetleges kezdeti nehézségeken túljutsz már onnantól könnyen fog menni az halak vagy garnélák tartása:)

2013. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ilyenek, egésznap ott matatnak a mohában.


[link]


[link]

2013. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!