Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszot vagy francia bulldogot...

Mopszot vagy francia bulldogot nagyon macerás tartani?

Figyelt kérdés

Melyik kevésbé kényes fajta?

És ezek okos fajták, vagy inkább "butább" fajták?



2014. aug. 17. 13:33
1 2
 1/11 VálaszVálaszoló válasza:
38%

Nekünk angol bulldogunk van, és azért jó mert buta, ez ilyen parti-kutya ha jönnek vendágek, akkor röhögés van, meg bulikon jó még. Betanítani biztos be lehet, nekem nem sikerült de nem is vagyok nagy kutyaőrült.

Arra kell vigyázni hogy a napon hamar meghal, ezért kell neki az árnyék nyáron. Annyi hogy ki kell törölni a seggüget meg a ráncokat a kutyán, hacsak nincs másik kutyád aki tisztogatja. Szeretik megdugni a vendégek lábát xDD..

A miénk minentől fél ami új, pl a plüssnyuszitól, a vödörtől, a porszívótól stb, de jó házőrző, mert amikor jött a póstás úgy megijedt hogy beugrott a kocsijába ablakon keresztül xDD..

A gond az hogy nagyon vedlik és olyan büdöset fingik hogy az valami embertelen XDD ..

Aranyosan sír és nagyon rossz neki ha egyedül van szóval igényli a törődést.

2014. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Beszartam XD ez nagyon vicces volt :')


De miért hal meg a napon ? X) Olyan kis butus, hogy nem is megy árnyékba ?:D:D

2014. aug. 17. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasza inkább szomorú volt, az ilyen dilettánsnak nem is kéne kutya.
2014. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mopszom van. Nem macerás. A ráncait kell tisztítani és kész. A nagyon meleget és a nagyon hideget nem bírja, csak lakásban tartható kutya. Nem buta, de iszonyatosan makacs. Nagyon gyerekbarát (nekünk egy 2 éves fiunk van), kedves, a gazda közelségét nagyon igényli. Hátránya, hogy nagyon hullik a szőre és erősen horkol.

Az első válasza szerintem is inkább szomorú, ilyennek nem lenne szabad semmilyen fajta kutyát sem tartania. Ők nem játékok, nem haverszórakoztató eszközök, hanem élőlények.

2014. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk francia bulldogunk van 2 is! Az egyik nemrég halt meg 3 évesen a nagy meleg és a focizó mániája végett.....szerintemezek nagyon jó ,és barátságos kutyik,könnyen tanítható,a mostani 2 hónapos kölyökkel már a feksziket tanulja,az ül tökéletesen megy neki.....a 6 hónapos még csak az ült tudja,nem horkos hangosa csak kb.mint az apukám... :-D igaz hogy télen jobb neki bent ,de mi csak míg kicsi akkor szoktuk bevinni.amugy nálunk télen ha bent is volt a kutyi vagy egy dobozba,vagy ládába ült,és olyan okos volt amelyik meghalt,hogy nem lehetett őt belőle kicsalni! :-) más kutyákkal jól elvan......igaz 3 macskánkat megfujtott kiskorában az amelyik meghalt! De nagyon hiányzik!!! :'(
2014. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is francia bulldogunk van. A szőre hullik, így fel kell készülni, hogy 2 naponta kell porszívózni a lakást, ha megakarjuk tartani a tisztaságot:)

Egyáltalán nem buta fajta, de nagyon makacsok. Mi jártunk kutya iskolába vele, elég sok mindent tud, legalábbis az alap dolgokat, hogy ül ,fekszik, marad, ezeket hamar megtanulta.

Nagyon igényli a gazdi közelségét, így jó ha minél több időt tudsz vele törődni. Tévhit hogy kevés a mozgás igényük, kb napi 2-3 óra játék, séta, másik kutya pajtással való játék lefárasztja őket kellően.

Elég beteges fajta, jöhetnek váratlan kiadások, és nem olcsó az állatorvos.

Én nem bántam meg, hogy ilyen kutyust választottunk, teljessé tette az életünket, imádjuk, szeretjük :) Néha kicsit rossz, és eleven, de én ezért szeretem ezt a fajtát.

Egy-két egyed domináns lehet a fajtatársaival.

2014. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és igen, a melegben nagyon kell várjuk vigyázni, mi úgy szoktunk sétálni menni nyáron, hogy vagy még indulás előtt gyorsan a kádba lehűtöm egy kis hideg vízzel (persze fokozatosan a langyosról a hidegig) vagy viszek egy 2 literes flakonba hideg vizet és ahogy leértünk már öntöm is rá a bundájára, nyakára, mellkasára. így jobban kibírja. Vagy inkább 10 perc helyett 15 percet kibír. :)
2014. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekünk mopszunk (is) volt régebben, de sajnos nagyon beteges volt, valamint hízásra hajlamos.

Nem bírta a meleget, horkolt, a szeme is nagyon érzékeny volt. :/


Eredetileg francia bulldogot akartunk, és most megint megtetszett ez a fajta, de félő, hogy ezek nagyon beteges fajták.

2014. aug. 21. 14:18
 9/11 anonim válasza:

Nekünk is mopszunk van, és imádjuk! Kedves, okos, alkalmazkodó, nincsenek nagy igényei.

Horkolni csak addig horkol, míg a hanggal elaltalja magát, és tényleg azon túl, hogy nagyon hullik a szőre, semmi negatívumot nem tudok róla mondani. Talán csak azt, hogy olyan, mint egy kisgyerek: nagyon ragaszkodó, de néha bele feledkezik a játékba, és szomorú, ha egyedül van hagyva, ezért ilyenkor a szüleim vigyáznak rá, és velük is imád lenni.

A betegségeket meg a megfelelő tenyésztő kiválasztásával el tudod kerülni.

2014. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ja! Azt elfelejtettem írni, hogy a ráncait meg a füleit tényleg tisztítani kell a mopsznak, de a feneke soha nem volt piszkos, és a talpát is annyit tisztogatja, nyalogatja, mint egy kiscica. Tiszta állat, csak szőrözik.
2014. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!