Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy akváriumot, sejtelm...

Vettem egy akváriumot, sejtelmem sincs hogyan kellene ossszerakni? Tudnátok segíteni? (sera biotop 130- kepekkel)

Figyelt kérdés

Használtan vettem lehet hiányzik belőle egy két dolog, ezért fel is raktam eladásra:

[link]



2015. márc. 1. 13:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Van egy hátsó szűrőkamra, abban lehet betenni a szűrőanyagokat, az esőztető cső végére kell rádugni, a kamrában a szivattyút, ezzel kész is, feltöltöd vízzel, bedugod és működik.


Pl: https://www.youtube.com/watch?v=HcfibJaGTCE

2015. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Értem és az a fekete cucc az lehet a szivattyú ami a képen van? Vagy az milyen belinkelnel nekem egyet?
2015. márc. 1. 15:58
 13/20 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Ez lenne az? Mert ez pont racsuszik, de az esozteto és a tolfulyo egy szintben van, tehát víz alatt lesz mind a ketto.

2015. márc. 1. 16:39
 14/20 anonim ***** válasza:
Eltaláltad, az a szivattyú, ha félig vízben lesz már szívja a vizet.
2015. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat, akkor elvileg van szivattyú, van levegopumpam, futom, vilagitasom.Ennyivel már el is kezdhetem az akvárium beuzemeleset?
2015. márc. 1. 18:15
 16/20 A kérdező kommentje:

[link]

közbe megtaláltam azt a fekete eszközt,és itt nem szivattyúnak tűnik.

2015. márc. 1. 18:43
 17/20 HUN_Sector ***** válasza:
14: a szivattyúkra azt mondják, csak akkor szabad őket használni, ha teljesen víz alatt vannak, különben tönkremennek.
2015. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de szerintem ez nem is szivattyú, sera oldalán valami lámpának írják, veszek szerintem egy szivattyú és akkor már be tudom uzemelni.Szerinted mehet a levegopumpa a szurokamraba? Hogy a szivattyú atviszi nem veszik ki belőle az oxigén ugye?
2015. márc. 1. 19:34
 19/20 A kérdező kommentje:
400l/h elég 130 literhez?
2015. márc. 1. 19:36
 20/20 anonim ***** válasza:

A szivattyút benéztem, most megnéztem a képet, az valami UV lehet, sterilizáló, a szivattyút ezek szerint nem kaptad meg .


4 kamra van, példa ahova elsőnek bemegy a víz oda teszed a fűtőt, a másodikba durvább előszűrő anyagot, a harmadik szivacs, az utolsóba megy a vízpumpa.


Azt, hogy mekkora pumpát vegyél nem könnyű kitalálni, mindenféleképp állíthatót vegyél, ha tömődik a szivacs akkor kiszívhatja a pumpa az utolsó kamrából a vizet, megemelkedik a víz szint, és úszik a lakás az utolsó rekeszben levő víz erejéig, pontosabban addig amilyen mélyen van a szivattyú.


Figyelni kell ezekre a szerkezetekre, nem olyan mint egy külső szűrő, hogy kényszerítve szívja át a vizet, ha tömődik a szűrőanyag csökken az áramlás.


Persze teheted úgy is, hogy az utolsó fakkba lesz a pumpa, fűtő, 3 rekeszt meg megtöltesz szűrőanyaggal.


Nem hiszem, hogy látott valaki ilyet élőbe, elég ritka cucc, jobban szeretik a lapos akváriumokat külső szűrővel.

2015. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!