Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet sima édesvizi...

Hogy lehet sima édesvizi akváriumból tengervizi akváriumot csinálni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy marék sóval.
2010. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tengeri aksinak minimum 50x50x100-as akváriumot válassz, a kisebb nem jó neki.


Veszel tengeri sót, 7ezerért, kevered a csapvízzel.

A csapvíz az ph 7, a tengervíznek 8ph - 8,3ph közt kell legyen. Korall zuzalékot kell alulra rakni 2cm vastagon, az jó, mert abból kioldódik mindi g a mész, és attól lúgosabb lesz a víz, mert a tengervíznek lúgosnak kell lennie.


Meg veszel még mindenféle gépet hozzá, azok drágák,

- speckó szűrő kell

- lehabzó

- vízmelegítő vagy klíma

- ph mérő


Aztán jó ideig nem szabad cserélgetni a vizet benne,

ami elpárolog azt sima csapívízzel kell feltölteni, mert a só az nem párolog el.


Így hagyni kell 3 hétig, megmérni a ph-t és ha megfelelő, akkor lehet belerakni a halat.


Az a baj, hogy elég drága hozzá minden, de pl a westendbe ott sztem árulnak ilyeneket, mert ott van tengeri hal is, meg nagy akvárium is van, ott is érdeklődhetsz, hogy pontosan mit muszáj venni hozzá, és mi mennyibe kerül.


Én ezeket csak olvastam, szóval nincs benne tapasztalatom, csak engem is érdekel a dolog, szóval ha úgy döntesz, hogy megcsinálod, akkor légyszi írd már le, hogy pontosan miket vettél, mert engem is érdekelne. Köszi.

2010. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. febr. 14. 07:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem éppen így hallottam tengeris akvaristáktól.Inkább az akbarista.hu-n kérdezősködj erröl,viszont arra készünlj h a szűrőt is cserélni kell a világitást is és gyakorlatilag mindent,benne lesz egy olyan 150-200e ftban.
2010. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nekem brakkvizű akváriumom van benne két zöld gömbhallal(nagyon édesek:D), 50 literes, és anniyt mondtak h 10 literenként tegyek bele 1 evőkanál sót(sima asztali is jó.)

anniy biztos h a sós vizbe nem jó a rendes növény, korrallt meg mohákat kell bele tenni v átok hínárt(az bír mindent).

ha bemész egy boltba tuti rádsóznak majd mindent. legyen benne egy levegűztető, vízmelegítő, lámpa. ennyi elég. nekem:D és még élnek a drágák.

arra vigyázz, h ha teszel bele sót, antiklórt meg ijeneket ne tegyél bele.

2010. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!