Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy sziami harcos halam...

Murlockmuki kérdése:

Van egy sziami harcos halam jelenleg gömb aquáriumba 2 kérdésem is lenne?

Figyelt kérdés

1 azt szeretném tudni h ha átrakom 20l-es aquáriumba..(mert ugye jelenleg csak valamit addagolnom kell neki a vizbe és más nem igényel de viszont ha rakok mellé halakat és átrakom a 20asba akkor mi kell ahoz h életben maradjanak ???

2 milyen halat lehet mellé rakni??

rákot,olyan tapadós harcsát?



2015. márc. 8. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Harcoshal mellé mást nem ajánlatos rakni, legfeljebb, ha nőstény a harcoshal, akkor megengedhető. 20 liter viszont 1 db halnak való és a harcoshal 25-30°C-ot kedvel.
2015. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell bele egy szűrő, illetve ha eddig nem volt, akkor egy fűtő. Én azt tanácsolom, hogy ne 20 literes legyen. Plusz pár centi növeléssel már mindjárt 30 liternél jársz, ami plusz 50% vízmennyiség. Neked is könnyebb dolgod lenne, a hal is jobban érezné magát.
2015. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a 20 liter legyen inkább 30, pénzben nem nagy a különbség, és azzal eleget teszel az állatvédelmi törvény előírásainak is:) - Nyilván nem a hasukra ütve találták ki, hogy ez a minimális akváriumméret gerinceseknek.


Más hal nemigen való hozzá.

Én azt a 30-asat rendezném be szépen, esetleg különlegesebb csigákat vennék mellé, ami szintén díszítene. (Garnélákkal egyáltalán nincs tapasztalatom.)


Technikai felszereltségként kell: fűtés, szűrő mindenképp + elsősorban a növények miatt világítás (én ekkora akváriumra valamilyen csíptetős világításban gondolkodnék - bár ez végső soron elhagyható, ha elég világos a helyiség, ahova szánod, és megelégedsz az árnyéktűrő fajokkal (Anubias, mohák)

2015. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget 30l meglesz kicsit elnéztem az aquáriumot :D szóval nagyon nem visel el semmi más halat sem? Ő hím kis harcos ha ez befolyásolja a dolgokat
2015. márc. 8. 14:22
 5/6 tomaszcool ***** válasza:
Nem az a legnagyobb probléma, hogy nem tűr meg más halat maga mellett, hanem az akvárium mérete határol be. Egy betta nem szennyezi egymaga annyira a vizet. Ha teszel be pár növényt, akkor még au ürüléke is hasznosulni tud.
2015. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy sziámi harcos halam 64 l-ben.

Van mellette egy csapat ( 5-6 fős) neon hal, pár guppi és egy panda harcsa.

A guppi egy ideig harabdála a sziámit, de már leszokott róla :)

2015. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!