Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik a sziámi...

Patrik152 kérdése:

Miért nem eszik a sziámi harcoshal?

Figyelt kérdés
Ő az első betta halam, szóval még tapasztalatlan vagyok a tartásával kapcsolatban. Pár napja van meg, eleinte minden rendben volt, de tegnap este óta nem eszik. Úszkál, pihen, bujkál csak éppen enni nem eszik. Mi lehet az oka? Mit lehet tenni?

2015. jan. 24. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

mekkora akvárium?

növények?

talaj?

szűrő?

világítás?

járattad-e az akváriumot 3-4 hétig üresen a hal érkezése előtt?

2015. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom pontosan mekkora az akvárium de bőven van neki helye (ismerőseimnél jóval kisebb helyük van). Szűrő van, kb másfél hétig járattam a vizet üresen kagyló talaj van.
2015. jan. 24. 10:58
 3/5 A kérdező kommentje:
A kagylókat kifőztük ha ez számít valamit.
2015. jan. 24. 11:24
 4/5 anonim válasza:
Az állatkereskedésekben általában élő eleséggel táplálják illetve az ösztöneiben is ez van bekódolva. hozzászoktatással lehet megoldani ezt a problémát, a hal megvásárlása után 3 nap koplalás (semmi baja nem lesz a halnak. Ha látod, hogy nagyon keresi már a kaját a talajon, akkor kezdhetsz KICSI mennyiséggel etetni. Ne etessed túl különben az állat elhullásához vezethet illetve a víz romlásához. A hal gyomra nagyjából akkora mint a szeme ezt tartsad szem előtt etetésnél. Inkább minőségi kajával etess, ezek lehetnek fagyasztott kaják (pl. sórák, vörös szúnyog). A 3 napos kiéheztetés elkerülhető amennyiben ugyan azzal folytatod az etetést amivel a botban.
2015. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogj egy centit és mérd meg! Az hogy " bőven van neki helye" egy relatív dolog, általában az ellenkezője szokott kiderülni. Az, hogy az ismerős mit művel a halával megint csak nem mérvadó.


Más: 1.5 hét vészesen kevés a megfelelő baktériumkultúra kialakításához. 3-4 hét kell. És ugye nem csak járatás, hanem az üres akvárium etetése. Úgyhogy vízminőség probléma biztos lesz.


Illetve nemes egyszerűséggel elfelejtettél válaszolni, hogy hány fokos a betta vize. Akkor sem szoktak enni, ha kellőképpen fázik. Az egyedfüggő, hogy mikor éri el a kellőképpen szintjét: órák, napok vagy hetek alatt.


Azt a kagylós aljzatot meg sürgősen el kellene felejteni. Ha mást nem is csinál az akváriummal, a pH és a keménységet megemeli, ami nem tesz jót az egyébként is kemény magyar csapvíznek. Nem hiszem, hogy ez lenne a problémád oka, de első adandó alkalommal szabadulj meg a kagylóktól és cseréld le valami olyanra, ami nem módosítja a víz paramétereit!


"Az állatkereskedésekben általában élő eleséggel táplálják"

Egyrészt: ilyen boltot te mégis hol találsz? Pontos címet kérek, mert akkor legközelebb oda megyek halat venni. Itt a legjobb bolt is max. mirelittel etet.

Másrészt: eddig a Kérdező hala rendesen evett. Tehát a költözési stresszt és a nem mozgó táplálékot ki lehet zárni.

Nem azt mondom, hogy a természethű táplálás és minőségi kaja nem fontos (szerintem a halaim több tápanyaghoz jutnak egy nap alatt, mint én egy hét alatt :D), hanem hogy nem ez a megoldás a Kérdező jelenlegi problémájára.

2015. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!