Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki használt-e már JBL...

Dasibasi kérdése:

Valaki használt-e már JBL fénycsövet akváriumba? Mi a véleménye? Sera csövekről lebeszéltek.

Figyelt kérdés
2 csöves tetőm van, minden választ szívesen fogadok.

2015. márc. 11. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:

3 lehetőség van.


1. a legolcsóbb, villamossági boltban kérsz 3 sávos, 6000-6500 kelvin közötti fénycsövet, teljesen jó, szépen nőnek a növények alatta, mondjuk egy 18 watt t8 fénycső 600-1300ft lesz.


2. valamivel drágább verzió, akvarisztikai fénycsövet veszel, ebből nálam a sylvania aquaclassic vizsgázott a legjobban, 5000 kelvin, több növény másként növekszik mint 3 sávos olcsóbb fénycső alatt, pozitív irányba változtak.


3. növeled a növényeknek hasznos fényt az akváriumban, ez 1 darab nappali fénycső, mellé 1 db növényes fénycső.

A növényes fénycső nem tartalmaz vagy csal alig van benne zöld, a teljes spektrumát használják a növények.

Hátrány! gyengébb lesz a vizuális látvány, sötétebb lesz az akvárium, de a növényeknek jobb lesz.

Példa 3 sávos nappali mellé sylvania grolux fénycső.

A sylvania 30 éves akvarisztikai múltra tekint vissza.


Növényes fénycsőnél olyan növények szemszögéből mintha 3 nappali fénycső lenne, van rizikó benne, erősebb növekedési ütemet diktál az akváriumban, ez alól nem kivételek az algák sem, erősebb szűrés kell, hogy alacsony ammónia szint legyen, az ammónia kedvez az algáknak, növényes fénycsővel pláne.


Más fénycső márkát, típust, bármit, felejts el, nem érdemes rákölteni.


Az aquaclassic nem egy eget verő összeg, a többi akvarisztikai fénycső felébe kerül, a sylvania nem drága márka, de mégis a legjobb.

2015. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Növényes fénycsőnél olyan növények szemszögéből mintha 3 nappali fénycső lenne"


duplán lehet számolni a növényes fénycsövet, mellé azért ott van, hogy a fele márka csak algát növeszteni jó.

2015. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, igen utána jártam a dolgoknak a sylvaniat mondják sokan. én úgy néztem hogy egy daylightot és egy groluxot raknék. az lenne a kérdésem hogy mind a kettőnek ugyan annyi wattnak kellene lennie? lehet hogy hülyeséget kérdezek, de most először cserélek csövet.Még azt sem néztem meg hogy az enyémbe hány wattos van és hány centi.
2015. márc. 11. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:

A watt, hossz, elektronika, mind fix, megvan pontosan milyen fénycső megy bele, példa t8 18 watt 59 cm, akkor csak ilyen paraméterű fénycsövet tehetsz a tetőbe, ez fér bele.

Persze fenti csak gyári tetőre igaz.

2015. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor jó! köszönöm szépen a segítséged.
2015. márc. 11. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a 60centis T8 cső általában 18Wattos:

[link]


Van azért 20 Wattos is belőle:

[link]

Ez a cső arra jó, hogyha mondjuk két fehér csővel algásodsz, akkor ha az egyik fehéret kicseréled erre és az alga megszűnik, de a növények nőnek ugyanúgy. Ez növényes cső végülis.

2015. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem van itthon rakás cső, mind 59 cm, nincs 60 cm t8 fénycsövem 18 wattba.


A hagen kerek 60 cm, lehet azért 20 watt.

2015. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!