Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba jó ez...

112 literes akváriumba jó ez az összeállítás?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 112 literes akvárium szettet, aqua szut márkájú, egy 24 wattos t5-ös fénycsővel, a szűrő 550 litert forgat át óránként, van benne vízmelegítő is. Az akváriumba terveztem 10 db ékfoltos razbórát, 6 db gyöngy dániót, 5 db csíkos baltahasú lazacot, 1 db ancit, és 3-4 db red cherry garnélát. Régebbről van 2 db zebracsigám, még azt is beletenném. A hőfokot megnéztem, mindegyiknek jó a 24 celsius. Ez az összeállítás jó lenne? A halak mennyisége megfelelő? Dekorációnak ilyesmi fát gondoltam: [link] plusz egy pár követ. Növényekből valami hosszú levelűt szeretnék a háttérbe (pl.: valisneria americana, vagy fodroslevelű vizikalász, csak az magasra megnő, nekem meg olyan kéne, ami max 40 cm magas). Ilyet is ajánljatok légyszi. A felszínen úszók közül a kagylótutajra gondoltam. Plusz van törpe vizilándzsám, azt is beleraknám. Megpróbálkozom a füvesítéssel, de csak táptalajt, folyékony növénytápot, és Liqui Carbo-t tudok nekik biztosítani, co2 rendszerem nincs. Esetleg valamilyen mohával próbálkozhatok?

#anci #red cherry #co2 #gyöngy dánió #füvesítés #ékfoltos razbóra #csíkos baltahasú lazac #valisneria americana #fodroslevelű vizikalász
2015. márc. 14. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Red cherryt azt kilőném a sorból, rövid életű, szaporodnia kellene, több hal is megeheti a szaporulatot a felsorolt halakból.


Mohát az szintén nem javaslom, a moha tartás hosszabb távon csak garnélákkal működik, ők tartják tisztán, ha zöld algás le eszik róla.


Háttér növény, vallisneria, 60-70 cm hosszú levél is kényelmesen elfér, nem az akva magasságáig nőhet,hanem ráfeküdhet a felszínre is.


24 wattos t5-ös fénycső, erősen szokta algásítani a felszín közeli növények levelét.


"a szűrő 550 litert forgat át óránként" ez nem sok, a szűrőfelület lényeges, 0.5 liter szivaccsal már megoldható egy 112 literes szűrése, de ne legyen több mint 15 nano méretű hal.


Előtér, ahhoz legalább 2x550 liter/óra kellene, és jó biológiai szűrés, szűrőfelület, a fény azonban kevés szerintem bármihez.

2015. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!