Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elkövettem azt a hibát hogy a...

Tofadam kérdése:

Elkövettem azt a hibát hogy a külső szűrő szívó ágára nem húztam harisnyát vagy ilyesmit és 1 darab Garnit sem látok az akváriumban. Hogy kéne kiszedni őket a szűrőből úgy hogy ne öljem meg mindet mert nagyon törékenyek? :S

Figyelt kérdés
Még nem néztem bele a szűrőbe mert nemrég üzemeltem be de gondolom benne lesz mind.

2015. márc. 17. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szurod van.... probald meg letekerni a tetejet ha olyan kis racsos... ha nem. Nem tudom :(
2015. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tetra ex 1200 am van és a módszer tudom a szétszedésre csak azt nem hogy hogy kéne úgy kiszedni a garnélákat hogy a szűrőt se bontsam nagyon szét illetve hogy a garnélákat se nyomorgassam össze
2015. márc. 17. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Én amikor kikapcsoltam és újra bekapcsoltam, visszafújt pár garnélát, de nem az összeset. Szét kellett szedni a szűrőt és a legaljába voltak a garnélák. Volt amelyik teljesen fehér lett ott. Túl sokáig nem érdemes bent hagyni őket. Valszeg ott stresszelnek, meg fény sem éri őket.


Ne harisnyát húzz rá, hanem egy szivacsot.

[link]

2015. márc. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Vegyél ki az akváriumból vizet egy nagyobb edénybe, ha kell tegyél hozzá állott vagy klórtalanított vizet is, tedd a szűrő közelébe és szépen pakold át a szűrőedényeket szűrőanyaggal együtt. Ha kimásztak a garnélák rakd össze a szűrőt a garnélák pedig mehetnek vissza az akváriumba. Használj hálót az átfejtésükhöz, ill kipecázásukhoz. Pótold a hiányzó vizet és húzz egy szivacsot a szívó ágra. Ettől jobbat nem igen tudok mondani, ha már beszívta őket akkor szét kell szedned mielőbb, amelyik túlélte azt még megmentheted. A bontóbaciknak semmi bajuk nem lesz ennyi macerától.
2015. márc. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tomaszcool ***** válasza:

Nálam a kis zöld neonokból szívott be párat a szűrőm, de nem lett bajuk. A szűrő legalsó részén úszkáltak. Én úgy néztem meg hogy ott vannak-e hogy egy erősebb lámpával átvilágítottam a szűrő alsó részét és látszódtak. Persze ehhez az kell, hogy a tartáj valamilyen szinten átengedje a fényt. Atman cf sorozatnál ez így megoldható.

Én szúnyoghálót tettem a szívókosárba. Szerintem a szivacs kicsit fojtja a rendszert és persze gyorsan koszolódik így sűrűn cserélgetni kellene.

2015. márc. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tomaszcool ***** válasza:

Előző vagyok.


Mihamarabb szedd szét a szűrőt. A baciknak nem lesz baja a pár perc alatt, csak megint levegőtleníthetsz.

2015. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nah mi tortent?:)
2015. márc. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Garnélák kimentve bár kicsit 1-2 példány megfakult. húztam hálót a szívó ágra de a garnikat megint nem látom. holnap érkezik meg egy rendelt légpumpám és annyi hiányik hogy külön tudjam rakni őket és indítsak egy garnélás akvát szivacsszűrővel fekete aljzat jávai moha gömbmoha, 1-2 tölgylevél és meglátjuk mi lesz belőle
2015. márc. 23. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!