Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így jó lesz szerintetek?

Így jó lesz szerintetek?

Figyelt kérdés

Guppikat tartottam régebben, de elpusztultak, és most újra próbálkoznék...a segítségeteket kérem, hogy az alábbi dolgok szerint jó lesz e!


Akvárium: 40l-es, lesznek benne dekorációk

Fűtés: 50w, 24 fokra beállítva

Szűrés: Aquael fan 1 (ha nem jó, szóljatok!)

Levegőztetés: Resun AC 500 légpumpa (max. kapacitás 40l-es aksi)

Világítás: általam barkácsolt LED fénysor

Növények: pl: 1x gömbmoha (van még kettő, csak annak nem tudom a nevét :D )

Vegyszerek: (mind neptunos) - antiklór, növénytápsó, algagátló, malachitzöld

Etetés: 1. Sera vipan lemezes haltáp 2. szárított szúnyoglárva (vörös) 3. főtt zöldségek (sárgarépa, borsó, salátalevél) EGYÉB?

Halak száma: 3x veszek (2 nőstény/ 1 hím) és szaporulatra számítok, saját szaporulat által felnyomom a létszámot 10-ig, a többit meg....majd boltossal üzletelek, hogy a kicsikért valamit cserébe...


Nagyon kérlek titeket, ha valami rossz, szóljatok, mert akkor (ha ezek is kipusztulnak) végleg befejezem az akvarisztikát :(


2015. márc. 18. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Levegőztető, malachitzöld, algagátló nem kell. A malachitzöld kimondottan káros.
2015. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogyan akarod karbantartani?
2015. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A neptunos alga gátlót én teszteltem egy 10 literes nano akváriumban, halak, gerinctelenek nélkül, fém halogénnel bealgásítottam, majd adagoltam a szert.


Teljesen igaz ami a flakonra van írva, minden vízi élő szervezetre fokozottan veszélyes, büdös lett a víz, és tönkre mentek a növények, konkrétan a nálam amúgy kipusztíthatatlan H.M, felkopaszodott, ledobálta a leveleket.

Szerintem növeld a vízcserék számát, különben az utolsó sorban irt következik be:(

Később jobb lenne beszerezni egy gazdaságosabb kiegészítő tápot, easy life profito, vagy Dr garden

2015. márc. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Egyet értek az előttem írókkal és felhívnám a figyelmedet a nyers fagyasztott kajára is. Mint már írták, de ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni, csináld rendesen a részleges vízcserét,ezen túl dús növényzetet telepíts,csak annyit etess amennyi azonnal megesznek, tarts hetente egy koplaló napot (nem kell félteni őket, lesz ott annyi alga hogy ne éhezzenek). Ne ugyanabban a boltban vedd meg hímeket amiben a nőstényeket veszed, ezzel egy darabig kivéded a beltenyészet okozta deformációkat. Minél több helyről származnak annál jobb.
2015. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban járnál ha egyszerűen csak hímeket vennél. Legyen meg a bejáratás.
2015. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ok, akkor amit ezekből leszűrtem:

- algagátló, malachitzöld veszélyes, felesleges (remélem, akkor nem lesz nagyon algás az aksi)

- részleges vízcserék: hetente, kb a negyedét...

- vegyek fagyasztott halkaját


még kérdés:


A többi rendben van? És neptunos növénytáppal mi legyen? Vagy vegyek helyette másikat (ha igen, milyet?), netán felesleges? Lehet pont ezek a neptunos szépségek pusztítottak ki mindent...


Ha tív halat tartok, elbírja a szűrőm?

2015. márc. 19. 14:39
 7/9 A kérdező kommentje:

'tív halat tartok (...)'


*tíz halat tartok :)

2015. márc. 19. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
A növénytáp nem hiszem hogy bajt csinálna. A másik kettővel az a gond, hogy kiirtja a szűrőbaktériumokat, így ha közvetlenül esetleg nem is árt a halaknak, a felhalmozódó ammónia viszont igen. A növénytáp ilyet nem csinál.
2015. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha bokrosabb növényeid is vannak akkor azok gyökeréhez dughatsz tőzegtablettákat. Régebben elég nagy gyakorisággal használtam a neptun tápsóját, hát mit mondjak nem igazán vettem észre eredményt, az viszont tuti, hogy az ajánlott mennyiség még az érzékenyebb halaknak és garnéláknak sem ártott, sőt azt hiszem akkoriban még csigát is tartottam. Szerintem nem ennek a használata volt a gond.
2015. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!