Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudok tenni a halaimmal?

Mit tudok tenni a halaimmal?

Figyelt kérdés

55 literes akvárimumom van

szumátrai márnáim vannak, és volt benne egy kicsike botia machracanta

kb 5 napja vettem észre a botián és egy kisebb márnán fehár pöttyök jelentek meg, mint kiderült darakór

megemeltem a vízhőfokot, nem adtam neki enni, és malachit zöld folyadékot adtam nekik 3 napig.

úgy láttam mintha meggyógyultak volna, de visszajöttek a pöttyök, és a boti "eltünt"

ma vízcserekor vettem ésre a boti elpuszlt.

mi a teendőm?

ismát van darakóros szumim.

az albínó ancikon nem látszik.

számoljak halpusztulással?

ja és az egyik szuminak a farka kicsit megvan rágva vagy nem tudom... :S



2015. márc. 20. 14:05
1 2
 11/19 Salx Narval ***** válasza:
2015. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Salx Narval ***** válasza:
A márnák is nagyon hatereset. Ha rajban élő halakat szeretnél a nano halakat nézegesd. [link]
2015. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

nem fogom hagyni hogy algáásodjon a vizem....

5 db márna meg csak elfér tán...

2015. márc. 24. 20:23
 14/19 Salx Narval ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy nem az ancikon múlik, hogy algásodik e az akvárium vize, vagy sem? Ha rájuk vársz, hogy megoldják ezt a problémát nagyon rossz úton jársz. Hasznos takarítóhalak de nem esznek meg minden algafélét. Az ancik dög és korhadékevők, ha már nagyobbak etetni kell őket növényi és állati eredetű kajával, a fakérgek, gyökerek nagyon fontos az akváriumába. Jobban járnál törpe szívóharcsákkal ezekből nyugodtan tarthatnál egy kis csapatot. [link]
2015. márc. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Salx Narval ***** válasza:
2015. márc. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Salx Narval ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy elfér e 5db márna, elfér 55literben 20-is, csakhogy ezeknek a halaknak nagyobb úszótérre van szükségük mint amekkorát az akváriumod biztosítani tud, 1db halnak is rövid az úszótér, hogy érts mit akarok mondani, nem a literszámmal van probléma. De mint írtam, az 5db márna még elmegy a gond az ancikkal van, helyettük kellene valami más, olyan algázó vagy takarító hal amelyiknek megfelel az akváriumod mérete és jól éreznék magukat. Nézd én végül is nem akarok beleszólni, azt teszel az akváriumodba amit akarsz. Ha nem tudlak lebeszélni akkor adnék még egy utolsó tanácsot. Mindenképp fedni kell az akvárium tetejét mert könnyen kiugranak, hagyj egy kevés levegőrés is ne zárjon teljesen, hogy szellőzés is legyen, valamint legalább 4újnyi légrés a tető és a vízszint között. Sok sikert.
2015. márc. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

meghallgatok én mindent, hiszen nekem az is érdekem hogy ne pusztuljanak ki a halaim.. :)

végül ez a harcsa amit linkeltél ez sem rossz, nem tudom ára mennyi lehet, de gondolom nem vészes.

fedett akváriumom van, műanyag tetős, így a kiugrás remélem nem valószínű :D

amugy mikor kipusztulnak a halak, az egész akváriumot szét kell szedni felrtőtleníteni stb vagy esetleg még mást is?

2015. márc. 25. 11:21
 18/19 Salx Narval ***** válasza:

400-550Ft kb a törpe szívóharcsa. Tetszetős, hasznos halacska és 55 literben 4-5 db jól fogja magát érezni, garnélákkal és kistestű, békés halakkal is jól társítható.


A darakórt már lerendezte a malachit z, amit esetleg nem, azt az idő. A rajzók gazdaállat nélkül elpusztulnak. Viszont a gyógyszer a hasznos baciknak is adott, ezért úgy kell eljárnod mintha most indítanád az akváriumot, az-az halak nélkül kell üzemeltetned 1-2 hétig, vagy baktériumkultúrával újra indítani. A heti 30%-os vízcserét ez idő alatt is csináld, utána meg pláne.:D Ne telepíts túl, ne etess sokat de az változatos legyen, ültess dús növényzetet, takarítsd a talajt rendszeresen. Amit mindenkinek tanácsolni szoktam, az egy karantén medence beszerzése,olcsó de teljes felszereléssel. Az új halakat érdemes 5-10 perces gyors fürdőben fertőtleníteni és 1-2 hétig karanténban megfigyelni mielőtt a többi közé tennéd. Ezekről a dolgokról érdemes részleteiben is tájékozódni én csak nagy vonalakban, figyelemkeltés végett említettem. Sok sikert az újraindításhoz és remélhetőleg most már kicsit tapasztaltabban, a halaidnak is jobb sorsuk lesz.

2015. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsokat :)
2015. márc. 28. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!