Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szabadulhatok meg a...

Hogyan szabadulhatok meg a csigáktól?

Figyelt kérdés
Sok kisfekete csiga lepte el az aksimat,valószinüleg növényvásárlás után kerültek be a peték,most meg hemzsegnek. Amiért megakarok tőlük szabadulni az az,hogy megeszik a növényeimet. Próbáltam kiszedni őket,de hiába. Mit tegyek,hogy se a halakat se a növényeket ne bántsam,miközben megszabadulok a csigáktól?

2015. márc. 23. 16:50
 1/5 anonim válasza:

Ha növényt vásárolsz érdemes előtte átnézni, mert akadnak rajta csigák, de leginkább rengeteg csigapete ami kikel az akváriumba rakva és akkor tele lesz csigával.

A csigákat vagy kiszeded egyesével, vagy kifőződ ajzattal együtt, de inkább válogad mert a kifőzőtt csiga belerohadhat az akváriumba és betegek lesznek a halak.

Tapasztalat.

2015. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A növények át voltak mosva...de ezekszerint hiába. Egyesével kiszedni őket,lehetetlennek tűnik,azért kérdeztem,hátha tud valaki hatásosabbat,de azért köszönöm!
2015. márc. 24. 06:10
 3/5 anonim válasza:

Hiába öbliti le az ember, én is vettem növényt boltból és rengeteg pete volt rajta, szerintem legalább százat-kétszázat leszedtem és akváriumba téve kikelt a maradék csiga ami a növényen maradt.

Még azt csinálhatod, hogy megvárod még nagyobbak lesznek a csigák, úgy könyebb kiszedni, aztán apránként majd fogyogatnak az akváriumból, csak nehogy ők is petét rakjanak.

2015. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek szép lassan lecsökkentik a számukat.

[link]

2015. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A csiga evő csiga jó ötletnek tűnik,bár nem biztos hogy kapok.

2015. márc. 26. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!