Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy szabadulhatok meg a...

Hogy szabadulhatok meg a csigáktól a kertben?

Figyelt kérdés
Az eprünket ellepték a csigák. Én alapból jó indulatú vagyok, még a pókot is inkább kiteszem a házból mint lecsapjam, a csigák is aranyosak, ahogy tapogatnak a szarvaikkal de ez már mindennek a teteje! Rámásznak az eperszemekre is és belezabálnak! Ha csak ott csúszkálnának bánná a fene, de szedném a szép epret, ott van rajta, leszedem és ott a lyuk, amit kizabált belőle. Vagy csak ott vannak a lyukas eprek! Idegbeteg vagyok, ha meglátom, van rá valami jó módszer, hogy megszabaduljak tőlük?
2009. máj. 24. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem bevált,hogy az ágyások közé fokhagymát,vagy vöröshagymát ültetek.Azonkívül kora reggel ( főleg eső után) kimegyek a kertbe,és összeszedem őket.Van aki azt ajánlja,hogy sózzuk be a csigákat,csak ez a földet is tönkreteszi.
2009. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mészkőpor, száraz forgács - bármi, ami beszívja a vizet.
2009. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Barkácsáruházban lehet kapni csigairtót vagy riasztót. Utóbbi lenne az állatbarátabb verzió, elektromos ketyere és olyan jeleket sugároz ami elzavarja a csigákat.
2009. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A legjobb az, hogy akárhogy idegesítenek kicsit sajnálom is őket. Szerintem kiszórok fűrészport, ültetek hagymát és össze is szedem őket.

Vagy a riasztóval, arról még nem is hallottam, utánanézek.

Szerintetek, ha elviszem őket a házunk mögötti pusztába ilyen bokrokhoz akkor visszamásznak? Nem lenne szívem széttaposni őket vagy ilyesmi..

2009. máj. 25. 00:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszer egy szedd magad akcióban az eper alatt széna (vagy szalma??) volt lerakva, egy csiga vagy csiga nyom sem volt.

2009. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Fogadj fel egy francia kertészt azok szeretik a csigákat.
2010. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!