Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a szumátrai...

Doruss kérdése:

Mit csináljak a szumátrai díszmárnámmal?

Figyelt kérdés

Egyik szumátraimnak a hasa alján vagy egy kis vörös bevérzés. A többi halnak semmi baja, de aggódom, mert ennek az egy halnak többször volt már erythrodermatytise (pontszerű bevérzések a bőrön, végső stádiumban ezek fekélyekké fejlődnek). Egyszer a halálból hoztam vissza szegényt...

Nincs valami olyan szer amivel ezt meg lehet előzni?

A gyógyszerrel az a bajom (lehet h őrültség), hogy pl. a guppik már két ilyen gyógyszeres kezelést éltek át úgy hogy nem is voltak betegek, mert nem tudtam a halamat elkülöníteni, és félek, hogy megszokja a gyógyszert a szervezetük, és ha egyszer betegek lesznek, nem fog hatni rájuk.

Mit tegyek?


2010. febr. 17. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Edd meg, rántva állítólag finom.
2010. febr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Butaságokat írsz, valószinűleg harci sérülédek amiket látsz, mert a szum.dmárna elég csipkelődő fajta.Semmi gond sztem nem igényel gyógyszert.
2010. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Rendszeres vízcsere,Aqatán és Fishtamin.Más nem kell szerintem.
2010. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendszeresen cserélem a vizet, használok aquatant és am egyáltalán nem bántják egymást... :S
2010. febr. 17. 16:09
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy nagyobb befőttes üvegben is lehet kezelni ekkora halat ill a gyors fürdők is segíthetnek.Csepegtess Fishtamint a kajára és a vízbe is.Nyilván nem tesz jót az egészséges halaknak a gyógyszeres kezelés, de attól nem kell félned, hogy megszokják és hatástalan lesz egy idő után.Ha a többi hal nem beteg, valahogy próbáld meg külön tenni és így kezelni.Egy lavór, vagy vödör csak van valahol 1-2 napig ezek is megteszik jobb híján.
2010. febr. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!