Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el a szumátra...

Miért pusztulnak el a szumátrai díszmárnáim?

Figyelt kérdés

100 literes vízforgatós, fűtőszálas akváriumban 22-24 fok közt tartom őket. Nincsenek elhanyagolva, foglalkozom velük. Eddig háromszor próbálkoztam a tartásukkal, mindig elpusztultak (10 éve tartok halakat, nem ma kezdtem). Semmi jele nincs a betegségnek, délután semmi bajuk, reggelre a víz felszínén lebegnek. A többi halnak pedig semmi baja (nem zsúfolt az akvárium).


Ennyi infóból van valakinek ötlete, mi okozza ezt? Köszi előre is.


2011. máj. 13. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A hőmérséklet kevés nekik, legalább 26 fok kellene, ez már lehet ok a legyengülésre.

Aztán az is lehet, hogy betegen vásároltad őket.

Az ilyen hirtelen pusztulás viszont mérgezésre utal: Ez lehet például a megemelkedett ammóniától (egy szumicsapat legalább 10 fő, melléjük már nem sik minden fér 100 literre), vagy esetleg oxigénhiánytól.


Milyen szűrőd van? Állandóan üzemel? Milyen gyakran van vízcsere?

2011. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Air-Pump vízszűrő motor, szivacsos szűrővel. Állandóan üzemel, éjjelre kapcsolom csak ki. Évente cserélem a vizet. 5 szumival próbálkozom mindig, két-három hónapig bírják. Kettő életben maradt most, ők viszont jól bírják, jól néznek ki (még).


Az ammónia megemelkedés mitől lehetne? Mit lehet ellene tenni?


Megbízható helyről jönnek, mert kaptam már betegséget, de azóta odafigyelek erre. Úgyhogy az talán kizárva.

2011. máj. 13. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, most eléggé elszomorodtam... Ha 10 éve halazol, rájöhettél volna, hogy rossz, amit csinálsz, látszik, hogy még csak véletlenül sem vettél a kezedbe egy könyvet.


1. 100 literre már egy 700 liter/óra körüli szűrő kell.

2. Hetente le kell cserélni 20 liter vizet legalább.

3. A szűrőt SOHA nem kapcsoljuk ki! A benne letelepedő hasznos baktériumok bontják az ammóniát, de csak áramló vízben maradnak életben, te éjszakánként kiölted őket.


Így annyi hal maradt meg az akváriumodban, amennyit az egyensúly elbír. Új hal betelepítésével borul minden, az ürülékből az ammónia az egekbe szökik és addig gyilkol, amíg újra annyian nem lesznek, amit az a kis víz elbír.

Persze ez a mostani lakóknak sem jó, hiszen az ürülékükben fulldokolnak, éppencsak elviselik.


www.akvarista.hu 5 ingyenes e-book, olvasd el őket!

Könyvtár: Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, Jeremy Gay: Tökéletes akvárium, vagy bármi, amit találsz és szakkönyv.

Kérlek, ne folytasd az állatkínzást!

2011. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget, igyekszem kijavítani a hibákat.
2011. máj. 13. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!