Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pontyokat szeretnék nevelni!...

Pontyokat szeretnék nevelni! Mi ennek a módja?

Figyelt kérdés

Pontyokat szeretnék nevelni a halastavamban, 8m hosszú és 6 m széles. Legmélyebb pontja 1,5 m. Ha raknék bele kb 80dekás pontyokat, mennyi idő alatt nőnének meg 2 kiló körülire? A tó nem nejlonos hanem sima iszapos, etetném is őket napi rendszerességgel főtt búzával és főtt kukoricával.

Válaszotok előre is köszönöm! :)



2015. márc. 23. 18:34
 1/4 dirtboy ***** válasza:
nem tudom milyen célból és milyen fajta pontyokat de kukoricával inkább ne etesd mert csak be zsírosodnak,adj nekik inkább főt rizst,én is a koiaimat halkaja mellett azzal szoktam etetni hogy formásak maradjanak.
2015. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sima tavi pontyok, és csak az a lényeg hogy minél gyorsabban nőjenek. :) Vélemény?
2015. márc. 23. 19:44
 3/4 dirtboy ***** válasza:

akkor viszonylag hamar megnőnek,nálam is gyorsan nőttek bár én nem méregetem őket csak néha hosszra így aztán nem tudom hogy hány dekás.

2-3évet saccolnék de nem egyforma tempóval nőnek.

2015. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tógazdasági intenzív körülmények között a kihelyezett 30 - 40 dekás pontyok őszre elérhetik a 1,5 - 2 kg-os testtömeget. Elsősorban fehérjében gazdag takarmányra van szükségük pl. borsó, szója, csillagfürt - de ezek nehezen beszerezhetők és drágák. Gabona magvak közül egyedül a búzát tudnám javasolni - bár a hal igényét nem teljesen elégíti ki. Túletetésre vigyázz! egyrészt az költségfokozó tényező, másrészt a romló takarmány vízminőség romlást okoz. A tónak mindig egy azonos pontján etesd a halakat, így a másnapi etetés előtt pl egy lapáttal le tudod ellenőrizni, hogy megették-e. Kb. 20 fokos vízhőmérséklet melett a javasolt mennyiség a halak testtömegének a 4 - 6%-a. (pl. 10 kg. hal van a tóba akkor a napi adag 40 - 60 dkg.) Trágyázást is kellene javasolnom, de az különösen átfolyóvíz hiányában elronthatja a dolgot.
2015. márc. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!