Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz hogy a munoveny mergezi...

Igaz hogy a munoveny mergezi a vizet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 20:47
 1/5 Plaga ***** válasza:
49%
Aha, amikor nem figyelünk kis ciánkapszulákat szór szét a víz alján és kuncog
2015. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatban nem biztos. A műanyagok nagyon sokféle anyagot tartalmaznak magán az alapvető műgyantán kívül (lágyító, stabilizátorok és egyéb adalékok), amelyek csak fizikailag vannak keverve, így vízben kioldódhatnak. Viszont ezeket a műanyag növényeket biztosan kivizsgálták ilyen tekintetben és nyilván nem találták őket toxikusnak a vízi állatok szempontjából.
2015. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Inkább ott maradnak a halak trágyájából származó mérgek a vízben, míg az igazi növények ezeket felhasználják tápanyagnak.
2015. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan is volt, hogy gyerekjátékokat hívtak vissza, mert érintésre mérgező volt. Tehát nem hülye a kérdés. Alapvetően nem kéne mérgeznie, de nem 100% hogy figyelnek rá. Műnövényből még nem volt szerencsém venni mérgezőt, de vettem már olyan mű korallt, amit akvárium dísznek árultak, de kipróbáltam egy vödör vízben, és fehér festékanyagot engedett ki magából, ezért nem mertem betenni az akváriumba, csak az akvárium mellé, kívülre, dísznek.
2015. márc. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem jó minőségű vagy nem akváriumba való növénynél előfordulhat.

Vegyél inkább bele egy szép vízikehely-t, ha nincs talajod, akkor a boltban kapott cserépben is beleteheted. Óriásira tud nőni. Vagy valamilyen mohát, pl egy csokor jávai vagy 2-3 gömb.

2015. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!