Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt vegyek?

Milyen növényt vegyek?

Figyelt kérdés
LED fénysoros világítást tervezek akváriumba, eddig fénytűrő növényeket (gömbmoha, kardfű) tettem bele, de még kicsit 'üres' , szóval egy fajta még nem ártana. A válaszokat köszönöm! :)
2015. márc. 29. 18:36
 1/10 A kérdező kommentje:
előtéri növényre gondolok, ami kicsi, kis levelű, kis bokros (de ne nője be az egész aksit)
2015. márc. 29. 18:41
 2/10 anonim ***** válasza:

Neked nem fény tűrőek kellenek, hanem árnyéktűrőek, mert a led világítások 99,9%-a szart se ér.

Egyébként hogy hogy ezeket a növényeket tetted bele, a világítást meg még csak most tervezed?


Amúgy szerintem amubiast kéne beletenned, az árnyéktűrő is, meg a többi feltételnek is megfelel. Nem kell elültetni rá kell kötözni valamire. Így olyan magasan van a növény, amennyire szeretnéd, mert egy magasabb fára, vagy egy lapos kőre is rákötheted.

2015. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
...sima anubias nana-ra gondoltam.
2015. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ok, akkor anubias nana, és gömbmoha előtéri növényeknek, amik árnyéktűrőek/viszonylag igénytelenek.


Viszont kardfű kieset...milyen árnyéktűrő/igénytelen, nagy növésű (mert hátulra akarom tenni) másik növényt ajánlanál helyette?


A növényeket fejben ültettem el, amíg nincs világítás, nincs növény se :D

2015. márc. 29. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát talán a Microsorum pteropus , annak kb mindegy milyen a fény, és ugyanúgy meg lehet emelni mint az anu-t mert azt is rá lehet kötözni dolgokra.

Vagy még a Vallisneria spiralis ami biztos, hogy elég nagyra nő, és talán elég a fény is.

Mondjuk ehhez tudni kéne egy watt/liter, vagy lumen/liter számot...

minden esetre ha még tervezés alatt áll a dolog, én adnék egy esélyt a világítás áttervezésének.

2015. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a segítséget! ;)


Még annyit: ezeket szabad a talajba ültetni? Csak mert nekem úgy jobban tetszene, a dekorációim úgy szépek, ha nem lepi el őket egy növény...

2015. márc. 29. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyökérzetet szabad elültetni, de a rizómát tilos, különben elrohad és elpusztul a növény.
2015. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha már led, akkor ilyesmit keress, magas fényáramút és 6000K. [link]
2015. márc. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Ebből talán kisebb méretű is létezik. [link]
2015. márc. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
Fogsz egy lapos kavicsot, rákötözöd és rárakod a talajra. Olyan, mintha el lenne ültetve. Microsorumból mindenféle méret van. A vad változat 30 centis leveleket is hoz, a "windelov" vagy a "needle leaf" meg jó, ha 10 centis. Elég eltérőek formára is, könnyű őket felismerni. Az Anubiasból is van többféle, a gold nevű változat például élénk limezöld.
2015. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!