Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór tüneteit fedeztem fel...

Darakór tüneteit fedeztem fel egy bettámon, hogy kezeljem ki?

Figyelt kérdés

30 literben van, 200l/órás szűréssel, fűtéssel.

Ma észrevettem hogy a két mellúszóján nagyon apró fehér pöttyök vannak, de csak ott.

Sót tettem a vízbe, majd megemeltem a hőfokot. Vegyszerezni nem szeretném.

Meddig hagyjam így, és milyen gyakran cseréljem a vizet? Ha már nem látszanak a tünetek, milyen utókezelés szükséges?



2015. ápr. 1. 15:34
 1/6 Azerbajdzsány válasza:
Szia!! Nekem nagyon rég volt bettám és darakórom ez miatt: a gyógyszer nem sokat segített ezért raktam bele sima fertőtlenítőt(metilinkék) és felfűtöttem a vizet 28-29 fokra! Nekem azóta így vannak és semmi gond! A lényeg hogyha meggyógyult akkor alapjáraton 28 fok legyen mindenképp akkor a darakór már sehogy nem fog odatérni!
2015. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló a darakór, és a hőfok annyiból függ össze, hogy előbb kelnek ki a halon levő paraziták, a hófok emelés nem jelent védelmet, sőt egyes halfajok pusztulását is okozzák.


Van egy parazita a vízben ami megtapad egy gyengébb immunrendszerű halon, a hal dörgölődzik, várakozik, majd a parazita burkot alkot, ebben sérthetetlen, szaporodik a burkon belül, majd a burok kinyílik, a paraziták kikelését gyorsítja a hőfok emelés.


Első körben elég a só, majd át kell nézni, mitől gyengült le a halad, hogy sérült a hal nyálka termelés.

Kereskedésből elhozott, vagy öreg, de jellemzően valami tartási hiba szokott lenni.

2015. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, só az 0.1-0.3% töménységben mehet, ez literenként 1-3 grammot jelent, pl egy csapott teáskanál az kb 10 gramm, ez mehet 10 liter vízbe.
2015. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jelenleg sóterápián van, 26 fokkal.

A kereskedésben mondták hogy elég rég óta ott van szóval...

2015. ápr. 2. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
A hőfok mehet nyugodtan 29 fokra a só mellett, 1 hét és nem lesz semmi jele a betegségnek.
2015. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az #5 válaszolónak, mehet feljebb a hőfok, keljenek ki minél előbb a paraziták, burokban "pötty" haszontalan ellenük bármi, védi őket a burok, ha kifakadt onnantól van hatása a sónak.
2015. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!