Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes akváriumba mennyi...

45 literes akváriumba mennyi időnként kell vizet cserélni? Állott vagy friss víz? Milyen vízkezelöszerek használata kötelező? Hány hal lehet benne?

Figyelt kérdés
Van antiklor,metilénkék,és biológiai egyensúly beállító tabletta.
2010. febr. 19. 02:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 45 L-es aksim van. Nekem van benne kb 9-10 halacska. Olyan kisebbek. Nem tudom mindnek a nevét, de mind békés el vannak együtt. molli, szifó, platti, valami rózsás nem tudom mi a neve meg egy harcsaféle szürke a teste és narancssárga az uszonya. Van benne vízmelegítő, szűrő-levegőztető meg világítás. Anti klórból keveset kell bele tenni, kevesebbet ami írva van. Abból az algopirin kinézetű tablettától 2-t tegyél bele. Én úgy szoktam lecserélni a vizet, hogy kb 1/4-et kiveszek az aksiból a többi kiöntöm és feltöltöm csapvízzel és amit kivettem azt vissza öntöm. Nekem így javasolta egyik ismerősöm, ő régóta halazik és azt mondta így a legjobb. Nekem sok növény van benne meg ezek a halak nem eszik a növényt így gyorsan nő. Valahonnan csigák is jöttek, pedig eddig nem voltak :D Biztos a növénnyel kerültek ide. Úgy az egészet kitakarítani kb fél évente szoktam, de részleges vízcserét lehet csinálni havonta is, leveszed negyedét-felét és teszel bele sima csapvizet. Vagy azt is lehet (az biztonságosabb) hogy engedsz egy vödörbe vizet ott hagyod 1-2 nap és utána cseréled ki.

2010. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hetente a 30%-át érdemes cserélni. Néhány órát pihenteted a vízet és már töltheted is be. Nagy hibát nem követhetsz el, ha Sera Aquatan-t használsz, de főként akkor kell vízkezelő, ha nincs időd pihentetni a vízet.

Metilénkéket vízcserénél felesleges használni.

2010. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Heti 30% vízcsere.Sera aquatan vagy Tetra aquasafe,de más antiklór is jó,de ezek a többi káros anyagot is kiszedik,és jó hatásaik vannak,pl vitamin.hogy hány halat tarthatsz benne az változó.Bálnábol egyet se guppybol,beonbol,vagy ilyesmiböl 10 is bőven mehet.Amugy az még a technikától is függ.H van e fűtés,szűrés,levegőztetés,stb.Ha állott vizet használsz nem kell antiklór sem.Akkor elég ha 1-2 napot álla a víz,de sokkal jobb,és kevésbé macerás mint kerülgetni a vödröket.
2010. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kis testű halakból akár 20-30 is el van egy jól berendezett 45 literes akváriumban. Persze csak a megfelelő víztisztító berendezés mellett. Ha tudsz hol tárolni egy 20 literes műanyag kannát, nekem a wc-ben a kézmosócsap alatt elfér, és senkit nem zavar, akkor akár naponta cserélhetsz vizet, egy éjszaka bőven elég, hogy a klór kimenjen a vízből. 3 napnál többet viszont ne álljon benne, optimális esetben 24 órával a vízcsere előtt töltsd fel a kannát. Én a vizet egy 10 méteres, 10mm átmérőjű csővel szívom le egyből a wc-be, az akváriumi végén két tapadókorong van, hogy ki ne csússzon, és abba a magasságba tapasztom az akvárium belső falára, hogy pont annyi vizet szívjon le, mint mennyit szeretnék. Így akkor sincs baj, ha nem őrzöm egyfolytában. A halak leszívását úgy akadályozom meg, hogy a csöves szivacsszűrőben lévő műanyag pont beleillik a 10mm-es csőbe, és az apró lukakon egy hal sem fér át. Arra vigyázz, a wc-ből ki ne csússzon a cső másik vége, mert árvíz lesz, kihajítanak a házból a halaiddal együtt. A 10m-ea cső feltekerve kis helye, szekrény alatt, vagy a tetején, esetleg ágy kád alatt elfér, nem látható. Ahol én vettem most kb 160ft métere. Egyszer kell megvenni, és nem kell többet vödrözni.
2010. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van nekem ilyen leszívó csövem,800 ft volt.De az egyik vége golyós.Próbáltam már de nem sikerült.
2010. febr. 23. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!