Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen díszhalaknak elegendő...

Milyen díszhalaknak elegendő kisebb élettér?

Figyelt kérdés
(Kisebb mint pl az aranyhalnak...) Hogy érdemes berendezni az akváriumot, milyen felszerelésre, növényekre van szükség, ezeknek mekkora a költsége? Hallottam a guppikról, plattikról. Ezeket hogy kell tartani? Utánaolvastam már pár helyen, de örülnék a személyes tapasztalatoknak.
2015. ápr. 11. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozz nano halakkal

[link]

2015. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

50-60 literes a legkisebb aksi amit venni érdemes (halnak), ha mindent újonnan veszel, kb 40 ezer forintot számolhatsz a teljes akváriumra, felszereléssel, növényekkel. Használtan valamivel kevesebb.

Én nagyon ajánlom a guppit, nagyon változatos színekben/mintákban lehet kapni. Elég szaporák, úgyhogy általában egyneműeket (általában hímeket) szoktak együtt tartani, amit ez a faj jól visel (vannak fajták amiknek jobb ha egy párat, vagy egy hímet és 3-4 nőstényt tartasz).

Szükség van egy akváriumra, az akvárium alá egy polifoamra, fűtőre, szűrőre, hőmérőre, aljzatra, halkajára és a vízcsere megoldásához műanyag kannára és csőre. Ha élő növényeket is szeretnél akkor világításra (amúgy is szebb az akvárium ha meg van világítva).

Opcionálisan indító baktériumkultúra, vízkezelőszer, növénytáp, háló, tető.

Vásárlás előtt mindenképp olvass sokat a témában.

2015. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mintákra gondoltam a guppival kapcsolatban, hanem formákra, bocs :). [link]
2015. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2015. ápr. 11. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!