Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lesz büdös a víz a...

Miért lesz büdös a víz a műgyantától 3 óra után?

Figyelt kérdés
Vízkeménységet akartam lecsökkenteni az akváriumban ezert vettem 1 liter mműgyantát 4 kanalnyit beletettem harisnyába és beleraktam egy u3-as szűrőbe másnap megnéztem és büdös lett tőle a víz kiszedtem a gyantát tettem bele ujat és megismételtem ugyanezt egyszer 8 majd 3 órás intervallumal(Nem az akvariumba hanem egy külön medencébeb csináltam mind ezt).

2015. ápr. 14. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én úgy csökkentettem vizet anno, hogy ioncserélt vizet öntöttem hozzá. Most meg ozmo vizet használok.
2015. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem vizet, hanem vízkeménységet, bocs
2015. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kevés már a vadi új gyanta, regeneráltak forognak a körbe, te is valószínűleg olyat kaptál, amit már valaki használt.


Ha marad benne szerves hulladék, majd az vizet kap akkor ereszthet bűzt, példa sóderes, vagy kvarchomokos akváriumoknál elég ha belenyomod az ujjad a talajba, majd kihúzod, és már érzed a bűzt, tehát nem kell sok hozzá.


Próbáld meg átszellőztetni, ha nem múlik el a szag attól van gond, ha minden igaz záptojás szagot éreztél, én bele szoktam keverni az aljzatba, akkor van ilyen szag, a halaknak nem lett még baja.


Az viszont tény, hogy el kell a szagnak múlni, ha vegyszer szagot érzel az más! regenerálási hiba, szólj a boltnak akitől vetted.

2015. ápr. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha marad benne szerves hulladék"


ezt úgy értem, hogy van aki az akváriumba lágyít, ezzel meg kicseszik a többiekkel, tehát csak simán betesz egy szűrőt az akváriumba, némi számolgatás után gyantával, így lesz benne szerves hulladék.


Ha vegyszer szaga van akkor az teljesen más.

2015. ápr. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit hugy szaga lesz a víznek, ha tovább áll benne akkor még ingább, de csak a viznek lesz hugy szaga gyantanak nem...
2015. ápr. 25. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!