Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumasztalom enyhén...

Nurmel kérdése:

Az akváriumasztalom enyhén domború. Lehet ebből repedés? Részletes infó a leírásban.

Figyelt kérdés

Az akvárium maga 120*40*50. 40*40-es, hatlábú, két polccal, és keresztmerevítéssel is ellátott asztalon van, melyre egy 28 mm vastag fenyőlapot raktam.

A hegesztők, akik a vázat csinálták nem voltak a toppon, így elég durván íves lett a teteje. Élvonalzóval leellenőriztem, és kiderült, hogy körülbelül 10-15 millivel magasabban van a közepe. Nem kell mondanom, elég kis felületen ült csak fel szerencsétlen teknő.

Vettem purhabot, befújtam a váz tetejét, majd úgy helyeztem rá a fenyődeszkát. Kivízszinteztem, levonalzóztam, sokat javult a helyzet, azonban még így is van jobb szélén körülbelül 1 mm hézag (félig töltött állapotban).


Elméletileg ez még kisebb lesz, ha bekerül a következő 100 liter, mert a polifoam, amit aláraktam összébb fog nyomódni.

Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki már futott bele hasonlóba, és sikerült normálisan megoldania a helyzetet.


Ez az 1 mm belefér az akvárium tűrésébe, vagy agyaljak valami más megoldáson?



2015. ápr. 17. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A polifoam képes teljesen összenyomódni ha kell, példa betennél egy 5mm csapágygolyót a bútor lapra, rá 10mm polifoam, rá az akva, semmi nem történne.


Nálam ez egyik akvánál észre vettem, hogy a két szélén 5mm a polifoam, középen meg 8 mm, eredetileg 10mm volt. Vetemedett a bútor 3mm-t, de pont ezért van a polifoam, hogy az évek során keletkező vetemedést felvegye.

2015. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az 1 mm semmi, azt felveszi a polifoam, én a purhabozás miatt jobban aggódnék ami a fa lap alatt van, ha valóban 10-15 mm a szaki bénázása akkor inkább vastagabb polifoamot tennék alá, akár több rétegben.


Nálunk méterre van a polifoam a barkácsboltban, 1000-1500ft métere, 1 méter széles, tehát nem nagy befektetés még egy réteg.


Egy 10mm vastag polifoam 7-8mm vetemedést tud üvegrepedés nélkül felvenni, ha bedagad a víztől, a purhab erre lehet szükség lehet.

2015. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túlragozom:D


Azt mondják akkor van gond, ha az akvárium bármely pontja alatt 0-1 mm vastag lesz a polifoam, máshol meg vastagabb, ilyenkor leürít, kipakol, még egy réteg a régire és mehet vissza az akva.

2015. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A száradt púrhab be tud dagadni ha víz éri? (Még sosem dolgoztam vele, ezt igazából egy akvarisztikus ismerős javasolta)


Egyelőre kártyával nézegettem körbe a hézagokat. 1 db olyan 0,25 mm. A legdurvábban elálló helyre befér kb 5 kártya.


Aggodalommal inkább az tölt el, hogy félig tele van a tank, de még mindig eláll, és nem nyomódott bele valamennyire a polifómba. Bár üreshez képest két kártyával kevesebbet tudok alácsúsztatni.

2015. ápr. 17. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen purhabot vettél, van 10 fajta, van kültérre, beltérre, alapból nem vízállók, penészednek, képlékenyek lesznek, meg kell nézni a flakonon milyen.


Tehát 5 bank kártyából már csak 2 fér be, ha ez nem javul akkor kell még egy réteg polifoam.


A polifoam helyből kb 20% amit a vastagságából rögtön fel tud venni, a többihez már súly és idő kell, kb 80%-ig mehet el a deformálódás, mondjuk 10mm vastag polifoamnál ha az akvárium egyik sarka alatt csak 2mm lesz, akkor kell leüríteni, majd még egy réteg polifoam.


Ha a purhabot nem éri sok víz akkor nem lesz gond, esetleg le tudod kenni valami vízálló, szilikonos dologgal, tömítővel, akkor necces amikor vízcsere, és üveg takarítás van, ilyenkor alá folyhat.

2015. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már be van teljesen töltve, és jó tart, szinte teljesen kiegyenesedett. maximum egy fél milliméter van az egyik oldalon, de az majd a további súly alatt majd fel fog feküdni. :)
2015. ápr. 20. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!