Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a sziámi harcosh...

Mit csináljak a sziámi harcoshalammal?

Figyelt kérdés

20literes akvariumomban jelenleg egy Betta(Sziami harcos) egy gurammi par es ket tisztogato foglal helyet. A Gurammi par ma kerult be, de a bettam percenkent terrorizalja oket. Tudom jol, hogy ilyen a fajta, viszont kicsit feltem a guramikat, bar a betta himem meg nem tul termetes. Szerintetek ido kell neki, hogy szokja a tarsasagot, vagy remenytelen es tovabbr is hajtani fogja oket?

(Leginkabb a nostenyre megy a himnek csak arcos kodik, de nem mindig meri megcsipkedni. Mellesleg a guramik teljesen bekesek es nem piszkaljak.)



2015. ápr. 29. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Le kellene választani,de ez egy ekkora akváriumban nem túl jó.
2015. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Itt a legnagyobb probléma a túltelepítettség. Még egy darab bettának is nagyon kevéske a húsz liter, nem hogy gurámiknak és algaevő harcsáknak. A törvény is előírja, hogy 30 litertől lehet gerinces állatot tartani. Szűrőd azért remélem, hogy van. Add el a gurámikat és az algázókat, csak a betta maradjon.
2015. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Nekem a tenyeszto ismeroseim es a kereskedesben levo elado, aki szinten kozeli ismeros, mind azt mondtak, hogy a 20 literes mar jo a Bettanak. Mindketten hozza ertok es meg ajanlottak is, hogy tegyek be par halat meg. Ami a 30 literes akvariumot illeti, utana neztunk mar rengetegszer es mindenhol a minimum 20literes van eloirva.

Mindenesetre koszonom a valaszokat.

2015. ápr. 29. 17:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem fogják egymást megszokni. Nagyobb akvárium kell ennyi halnak. (A bettának az ideális a 75 l lenne, törpe guráminak min. 60 l, a kék guráminak 120 l, www.diszhal.info).
2015. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ertem. Mondjuk azt fel nem foghatom, hogy most miert viselkedik igy, mert a kereskedesben ekkora helye se volt, de sok apro halakkal tartottak egyutt, akiket egyaltalan nem bantott.
2015. ápr. 29. 17:49
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

20 literben nem lehet gerinces állatot tartani.

Ez nem vitatandó dolog, hanem tény, és több magyarázatot nem is érdemel.

A kereskedésben ideiglenesen tárolt halak körülményei soha nem mérvadóak, semmilyen szempontból.

A tenyésztő pedig aki ilyet mond, hogy a tartáshoz, (tehát hogy abban élje le az életét) elég 20 liter, (akár egyetlen halnak is) az szégyellje magát, mert vagy egy igénytelen állatkínzó gyökér, vagy úgy próbál meg tanácsot adni, hogy fingja sincs miről beszél.

2015. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pont eléggé ismerem az illetőt, ahhoz, hogy állatkínzónak nevezhessem. És téged is. Mint mondtam, ez nem vita tárgya.

(Az állatkínzókat pedig egyben gyökérnek is hívom, ez szabad vélemény nyilvánítás)


A kedvtelésből tartott állatok tartására és az állatokkal való bánásmódra vonatkozó rendelkezések


14.§ (5) d)

Tilos gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben tartani.


A törvény nem ismerete NEM mentesít a felelősségre vonás alól!


A szóban forgó bűncselekmény büntetési tétele 50.000 ft-os pénzbírságtól 2 évig terjedő szabadságvesztésig terjed.


[link]

2015. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezeket ird meg azoknak az oldalaknak, akik minimum 20 litert irtak. Mellesleg egyik hal se kifejlett egyed. Tovabbiakban nem vagyok hajlando tobb figyelmet forditani erre.

Koszonom a tajekoztatast es a valaszokat.

2015. ápr. 29. 18:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
További jó halkínzást. Ha olyan optimális a telepítésed és mindent jól csináltál akkor miért szekálja egyfolytában a betta a gurámikat. A stressz lassú gyilkos, pár hét múlva ne gyere vissza sírni, h meghalt a gurámid... Attól,h töröltetted az előző írásomat az ismerősöd még 1 dilettáns halpecér marad...
2015. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Majd par het mulva akkor meglatjuk. Ba valoban igazad lesz es a gurami elpusztul, akkor majd megengedem, hogy az ismerosomet annak nevezd, aminek akarod es a halakrol is lemondok. Viszont, ha meg se, akkor jossz egy bocsanat keressel.(Es ez a legkevesebb, amivel ezek utan, minimum tartozol) :)
2015. ápr. 29. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!