Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a sziámi harcoshala...

Mi történt a sziámi harcoshalammal? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Már egy éve van sziámi, hím harcoshalam. Az elején minden jól ment. jól érezte magát, betanítottam neki trükköket :), ha halkan, óvatosan kopogtattam neki, akkor feljött enni.

Kb. olyan 1 hónapja viszont semmi. Csak fekszik az akvárium alján, valamikor furcsán, kicsavarodva lepihen az egyik kagyló belsejébe, nem mozog, nem jön fel levegőért sem, kifakult a szép piros színe, az úszói nagyon összetapadnak. Takarítva hetente van, vízcsere 2 naponként, jó környezetben él, kap elég fényt, növény, kagyló, kő van az akváriumában. ÉS NEM ESZIK!!! Nagyon szomorú vagyok, mert hiába dobok be neki ételt, nem jön fel, nem érzi, nem hallja, ha hívom a "gyere enni!" kopogtatással... :( Kérlek segítsetek, nagyon szeretem Theo-t.... :,(



2013. szept. 10. 10:17
1 2 3
 1/22 Pendulum92 ***** válasza:

Már rossz jel, hogy azt írod, hogy hetente takarítasz. Mit takar ez a takarítás?

Mekkora akvárium? Szűrőd milyen típusú? Fűtő van?

2013. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

A takarítás nem mindig hetente van, de kb próbálom úgy. Az akváriumot literbe nem tudom megmondani, de lemérve 21x13x14 cm. Lehet, hogy kicsi, de a hal sem nagyon nagy, és rendesen elfér benne, egy éve ebben van (persze közben cseréltem neki az akv.-t is).

Szűrő nincs benne, mert a hal magától lélegzik, vagyis feljön a víz tetejére, hogy levegőt vegyen. (vízcserét alkalmazok)

Fűtő szintén nincsen, vízcserével fűtöm.

2013. szept. 10. 11:01
 3/22 anonim ***** válasza:

Mérjél ph-t is szerintem. Lehet túl nitrátos/nitrites a víz. Nincsenek rajta kiütések, foltok?


Én kitakarítanám alaposan a szűrőt + szenet kivenni, aztán 20% vízcsere plusz enyhe metilénkék. Pár nap múlva firss szenet a szűrőbe. (Ha olyan a szűrőd persze.)


Mondjuk így vaktában lövöldözünk, anélkül, hogy látnánk a dolgot.

2013. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
okéka. Nincsenek rajta, csak amiket leírtam. Ha kép segítene nektek, akkor szívesen töltök fel. És most ne cikizzetek szét, de nem tudom hogy kell feltölteni. A gépen van róla egy mostani kép, csak segítsetek, hogy tegyem ide fel?
2013. szept. 10. 11:09
 5/22 anonim ***** válasza:

Hopp, most olvasom h nincs szűrőd. Olvasd el a cikket, lehet, hogy "megfázott":


[link]

2013. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Még 1 link:


[link]

2013. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Oké, olvasom. Nos, akkor hogy tegyek fel képet? :D Elég homályosak, mert nagyon sz*r telefonom van, de azért remélem látszódni fog.
2013. szept. 10. 11:19
 8/22 Platypus ***** válasza:

Nem megfázott. Mivel nincs szűrő, egy éve lélegzi a saját ürülékét egy irdatlanul kicsi akváriumban, ahol ha jól értem fűtés sincs. Csoda hogy eddig nem volt beteg.

Alapvetően mindent elrontottál, amit egy akváriumnál el lehet.


Egy kis ajánlott irodalom:

[link]

[link]

2013. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Platypus ***** válasza:
Illetve nem csak megfázott. Az időjárást figyelembe véve ez is egy lehet a baj okai közül, de az alapvető gáz az, hogy konstans ammóniamérgezésben élt.
2013. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Bocs, de rendesen volt takarítva, és mindene megvolt, hogy normális körülmények között éljen. És azért nem egy éve lélegzi a saját ürülékét, mert negyedévente volt cserélve a növény, a kagylókat/köveket minden takarításnál kivettem, és újakat raktam bele, kb 4-5 hónap után az akváriumot is újat vettem.

És már ne haragudj, de ezeket, amiket leírtam, egy profi mondta nekem, hogy így csináljam, aki a nagymamám volt. Halakkal foglalkozott, kereskedett velük, tenyészette őket.

2013. szept. 10. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!