Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mi lehet az oka a törpe...

Vajon mi lehet az oka a törpe gurámim elhullásának?

Figyelt kérdés

Ma váratlan tragédia ért, arra értem haza, hogy a kisebbik törpe gurámim elpusztult. Annak ellenére váratlanul ért a dolog, hogy pár napja volt egy sérülés a fején a szeme mellett, valószínűleg a másik hím okozta, mert állandóan hajtotta.

Ezek a körülmények, már ismerős lehetek néhány válaszolónak:


- 112 liter

- tetratec ex 1200 plus a szűrő , 3 liter siporax; non stop megy természetesen

- 0,48w/l fény (9,5 óra, korábban 11, most változtattam pár napja)

- heti 30% vízcsere (sose hagyom ki)

- halak: 2 (már csak 1) hím törpe gurámi, 8 zebradánió, 8 panda páncélosharcsa, 2 zebracsiga

- 2014. november 26. óta megy az akvárium, kivártam az 1 hónapot, etettem addig is stb stb

- így etetek: 1/2 kocka fagyasztott és 1 tabletta sera vipachips naponta, heti 6x, 1 nap böjt

- növények: gömbalgák, anubias nanák, indiai vízicsillag, vízi petrezselyem, kocsány nélküli ambúlia, guadelupei tüskéshínár, hólyagos vízikehely, 2 wendt vízikehely

- tápozás: 1,5 ml profito, 2,5 ml carbo (egy ideig durván adagoltam fosfot is, az nagy hiba lehetett)


Vannak gondjaim az ecsetalgával, de pár hete nem terjed, az új hajtások sterilek, talán mert vettem még növényeket.

Az elpusztult gurámi társa egyértelműen elnyomta a másikat: együtt vettem őket, de az egyik picit nagyobb lett, gyönyörű színekben pompázik, nyugodtan viselkedik, csak az elpusztultat kergette, ha meglátta. Az elpusztult hal a kezdetektől nem volt olyan élénk színű, az utóbbi időben a felszínen kuksolt. Lehet, hogy hasvízkór vitte el, mert puffadt volt a hulla és a szemei is kidülledtek, így visszagondolva lehet, hogy kicsit szaporán vette a levegőt az utóbbi időben.


De szerintem ezek teljesen jó körülmények, szóval nem értem, mi a baj!!


Ötletek?


2015. ápr. 30. 23:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Remélem leírtam mindent, csak holnap este tudok válaszolni a kérdésekre, mert dolgozom!
2015. ápr. 30. 23:17
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolom a sérülés úgy keletkezhetett, hogy nekiment valami kőnek, a szívóágnak vagy a fűtőnek, amikor a másik kergette.
2015. ápr. 30. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:

"kisebbik törpe gurámi"

" pár napja volt egy sérülés a fején a szeme mellett, valószínűleg a másik hím okozta"

" állandóan hajtotta. "

"nem volt olyan élénk színű"

"az utóbbi időben a felszínen kuksolt."

"amikor a másik kergette."


Alapvetően ez stressz lesz.

Két hím törpe gurámit még ennél nagyobb akváriumban sem érdemes megpróbálni együtt tartani. Még ha látványosan nem is verik agyon egymást, a másik, nagyobb, dominánsabb hím jelenléte okozhat annyi stresszt, hogy szép lassan leépüljön a másik immunrendszere. Onnantól kezdve, meg egy hidegebb szellő is elviheti, még akkor is, ha amúgy minden tökéletes az akváriumodban.

2015. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én is erre tippeltem
2015. máj. 1. 20:33
 5/5 A kérdező kommentje:
És kicsik voltak, mikor vettem őket, az egyik elvileg nőstény lett volna. Így jár, aki kezdő...
2015. máj. 1. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!