Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy 54 literes...

Mennyibe kerül egy 54 literes akvárium, szettel együtt?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 54 literes akváriumot, szűrővel, levegőztetővel és vízmelegítővel! Gondolom ennyi minimum kell egy akváriumba! Gondolkodtam még háttérdekoráción, esetleg világításon. Nah meg persze a halak és a kiegészítők, kaja, nővények stb. Mennyi pénz ez körülbelül? Teljesen kezdő vagyok.. Gondolom állatos boltokban sokkal drágább, de mivel nem tudom milyen dolgok kellenek ezért neten se nagyon tudok nézelődni! Tapasztalatokat, tippeket várnék hol vásároljak nah és h miket! Szükséges egyáltalán a világítás?


Köszi a válaszokat!


2010. febr. 22. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
mindennel együtt 19990 a neten néztem vagy vegyél használtan multkor a piacon egy 1500-ér vettem egy 40 l-eset gyári világitással 5-ezerér meg szerzek bele szüröt meg levegöztetőt 8-9-ből meguszom
2010. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Állatos boltokban sokkal drágább, mint?

Egy adott szett könnyen lehet, hogy olcsóbb a multinál, mert ugye sokat vesz és így nagyker áron adja, miközben nagyobb haszna van rajta, mint az "állatos boltoknak".

Vagy éppen sokkal drágább, mert ha már ott vagy, akkor zsemle, kolbász mellé veszel még egy akváriumot, mert itt minden olcsó. Fenéket!

Persze van olyan bolt, ahol a bácsi 25 éve ül és nem vette észre, hogy megváltozott a világ, a szűk környezetéből él, ő tényleg drága lesz.

De ne feledd, hogy pl. a hibás fűtőt nem tudják könnyen cserélni egy multiban! Arról nem is beszélve, hogy pár forintot lazán megér az az információ, amit egy szakboltban kapsz.

Nem egyszer előfordul, hogy a szép, "gyári", díszdobozos szettekben nem az van, ami kellene. Véletlenül eggyel nagyobb szűrő került bele. Iszonyatos áramlásod lesz és nem tudsz majd mit kezdeni vele. Megint csak szívsz, ha szakbolt helyett hangárban vásároltál.

Általában a plázás boltok a legdrágábbak.

16.500-ből tudsz venni már 54 literes szettet, amiben a világítás (tető) is benne van.

Számolnod kell még 6-7 kg homokkal, ami minimum 900 Forint lesz.

Mivel ez díszakvárium lesz, kell hozzá világítás. Tenyésztéshez, ivadékneveléshez többnyire nem szükséges.

Kb. hol laksz?

2010. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Debrecenben lakom és nagyobb üzletek alatt a Fressnapf és a Zoodom üzleteket értettem, gondoltam ott körülnézek! Vagy esetleg kisebb állatos boltokban. Olcsóbban úgy értettem h pl.: a Vaterán láttam 54 literes akváriumot üvegtetővel 2200 Ft-ért, levegőztető és vízmelegítő az plusz 8000 valahányszáz Ft lenne és ez nekem elég jó árnak tűnik mivel Új termékek és nagyker áron szerzik be őket. Csak ugye azt nem tudom előtte megnézni stb. ezért kicsit tartok az efféle vásárlástól!
2010. febr. 23. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Pesti vagyok, de tudom, hogy Debrecenben van két ismert akvarisztikai bolt. (És gondolom van egy-két kisebb, szintén jó üzlet is.)

2200-ért új akváriumot nem lehet készíteni! Nem azt mondom, hogy nincs ilyen, de ott valami magyaros árubeszerzés is van. Vagy minimum piacellenes magatartás, amit jobb helyeken büntetnek...


Márkától függően 5000-től beszerezhető a fűtő+szűrő.

2010. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Pedig megörültem h tényleg ilyen olcsó.. Ahogy olvasgattam a termékeit vaterán és a véleményeket szinte mind pozitív volt így most teljesen kétségbe estem. :D Esetleg megtudnád mondani ezt a két híres akvarisztika boltot Debrecenben? Most elmegyek a két említett boltba szétnézek, de szeretnék minél több helyen! Köszi a választ! :)
2010. febr. 23. 13:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egyik nagy áruházban épp 1 hete néztem,17000 ft egy 54literes komplett szett,amihez adnak ajándékba vízelőkészítőt,szákot,stb-t.Ha egy ilyen szettet veszel nem a legdrágább de nem is a legolcsóbb cuccokat még(kaja,hal,növény stb) akkor egy olyan 30 e ft körül jösz ki,természetesrn veheted mindenböl a legolcsóbbat,csak hát az nem biztos hogy jó ,vagy a leg drágábbat,csak az meg nem biztos h szükséges.Pl nem gondolom hogy egy nemtudom én hány ezer forintos ilyen olyan szuper kaja fontos e,vagy veszel egy márkás(sera,tetra) tápot.Fontos hogy fagyasztott kaját isadj nekik!
2010. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Megmondanád az áruház nevét? Ma egész nap a várost jártam Fressnapf és Zoodom kizárva mert 26-28 körül kezdődtek az aksik.. Egy kisebb boltban láttam 23ezerért amiben minden volt, eddig ez tűnik a legjobbnak, de még holnap elmegyek egy akvarista boltba.
2010. febr. 23. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!