Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ramirezinek (pillangó...

Egy ramirezinek (pillangó tarkasügérnek) mekkora akvárium kell? És mivel tarthatnám együtt?

Figyelt kérdés
Igazából én egy 70 literes aksira gondoltam, de ha akkora nem elég semmiképp se kínoznám azzal, hogy akkorába teszem, de talán ha tudnék nagyobbat venni, akkor esetleg milyen halakkal tarthatnám? Vagy egyedül is jól érezné magát?
2011. ápr. 30. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ramirezit a legcélszerűbb párban tartani, de mivel területvédő halak, ivarérettség előtt a nőstényt is megkergeti. A nőstényeket a hímektől jól meg lehet külömbözetetni, a hátúszójuk vége lekerekített, a hímeké hosszú.

célszerű az akváriumban sok búvóhelyet kialakítani, a legcélszerűbb törött cserépdarabokat rakni bele, ennek biotop jellege is van, és szeretnek alatta bújkálni, ugyanakkor növényekkel, echinodorusokkal nagyon szépen mutatnak, én azzal növényesítettem be őket élőhelyüknek megfelelően, gyönyörűek. 70 literes medence bőven elég nekik, 50-60 liter felett lehet már tartani. Az enyémek hamarosan kapnak egy 100ast, most jelenleg 54ben vannak.

Egyik legfontosabb dolog, hogy ne etesd őket vörös szúnyoglárvával! Az artemia rákot szeretik, cyclopsot felesleges adni nekik, mert csak mocskolod vele az akváriumot, kivételesen akkor adj, ha nagyon kicsik. Ramirezit tartani elég maceráns feladat, lágyabb vizet igényelnek, és nagyon érzékenyek a vízminőségre, legjobb ha külső szűrőt veszel, és ki ne hagyd a hetente 30%-40%os vízcserét!

rövid életűek, csak 3 évig élnek a legjobb tartás mellett, de remélem hogy sok örömöd lesz benne :]

üdv!

2011. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Az jó, barátomnak van kettő, meg vizet se cserél, csak én ha már unom, hogy koszos az akváriuma. Nem is igényesek a vízminőségre. Egy törpe szívóharcsa sokkal igényesebb.
2011. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
kb.150 literbe nagyon jól mutat vitorláshalakkal.de egyedül lehet 70 literbe de nem kezdőknek való hal.és kell neki a 26 fok.70 literben lehet tartani kockás bölcsőszájú hallal csak ennek a 26 fok a max .esetleg még boliviai tarkasügérel.de ezeknek a halaknak fagyasztott eledel kell és csak minimálisan lehet adni száraz tápot.
2011. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hable, nálam 22-23 foknál már ájuldoztak, mikor volt egy kis fűtésproblémám, nagyon érzékenyek a betegségekre, boltokban(2) szerintem nem húzzák már sokáig 30%uk szemkidülledéses, hexamitiasisos, pedig nagyon igényes bolt 3 tengerijük van, lehet hogy már eleve a tenyészetről hozták úgy őket, v nem tudom. rossz vízminőség mellett nem igazán élnének sokat.. hallottam itt pár tapasztalatot gyk-n is.

ehhez nem tudok mit hozzászólni, hable, h a barátodnál hogy maradnak életben hable, csak tátom a szám o.O

2011. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát kitudja melyik hal honnan jött, a barátomé az talán Szlovákiából.

72 literes akváriumban van 2db ramirezi, mellette 1 vitorlás, 24-26 fokon. A ramirezik 3 centisek. Rengeteg növény van az akváriumban, egy Atman AT-3335 külső szűrő. Túl sok a fény (70watt), a zöld algát kell vízcserénél vakarni az üvegről. Kb 2 hetente van vízcsere, mert általában akkor unom meg és szánom rá magam, hogy megcsináljam helyette. Hát így valahogy.

2011. máj. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vitorlás olyan 6-7 éve van meg, de nem mindig ebbe a kis akváriumba volt, csak most ide került, az az én halam volt anno, el akartam adni, de ő nem engedte. A ramireziket meg azt hiszem hogy karácsonykor vette bele. Szóval durván 4 hónapja vannak így.
2011. máj. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jahh értem, hát mindenesetre a külső szűrő a szerencséjük, és hogy nincs túlterhelve az akvárium :)

nálam majd a 100 litresnél kapnak, jelenleg belső van, heti 40% vízcserével

2011. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!